Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a külömség a replica, és...

Felhasználó:( kérdése:

Mi a külömség a replica, és az eredeti között?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy most kaptam egy Jordant, és szeretnék még egy sport cipőt, márkást

De mivel kimerítettem a kereteket az előzővel, olcsóbbat szeretnék

És egy Adidas Nomadra gondoltam, csak drága


És, inkább replicát veszek

De mi a külömbség?Mikor fullra ugyan az a 2, és még a BOOST-on is a kis kiálló izék ott vannak



Talán az anyag, vagy a minőség?


Ja és mellékesen, egy rendes Adidas csomagolásba jön!



2016. nov. 17. 12:54
 1/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Úgy általában – cipőtől, meg úgy terméktől függetlenül – van egy eredeti termék. Annak van egy gyártója. Ehhez tartoznak bizonyos termékjellemzők, a termék minősége. Meg tartoznak a gyártóhoz is jellemzők, hogy mennyire megbízhatóak a termékei, mennyi a selejt aránya, milyen a cég szervizhálózat, ügyfélszolgálata, milyen garanciát vállal, hogy és mennyi idő alatt tudod a garanciát érvényesíteni, stb…


A replika lehet, hogy anyagában is, felépítésében is megegyezik az eredetivel. De nem biztos. Lehet egy fél mm-rel vékonyabb anyagot használnak, vagy kevésé minőségi anyagot. De ha teljesen ugyanaz az alapanyag és a tervrajz, akkor is kérdés, hogy a gyártó mennyire szűri ki a selejteket, hány problémás áru kerül a piacra. Megint kérdéses, hogy mennyi garanciát vállal a gyártó és mire. Megint kérdés, hogy hol tudod a garanciát érvényesíteni, mennyi időbe telik a garancia érvényesítése, mennyire szőrszálhasogató a garancia érvényesítése.


Mindezeket nem lehet tudni, ezért nem lett a gyártó közismert. De egy biztos. Aki replikát gyárt, az spórol. Kispórolja az egészből az innovációt, hiszen nem neki kell megtervezni az adott terméket, ehhez szakembereket, eszközöket fizetni. De valószínű a gyártó máshol is spórolni fog, az anyaghasználatban, a garanciánál, bármiben.


Ha márkás cipőt akarsz venni, akkor legyen meg hozzá a megfelelő anyagi helyzeted. Ha ez nincs meg, akkor vegyél egy cipőt, ami a pénztárcádnak sem annyira fáj, és nem is néz ki rosszul. De a replikát kerülném. Ha valaki egy 100 000 Ft-osnak látszó terméket vesz 20 000 Ft-ért, pusztán azért, hogy elhitesse, hogy ő megengedheti magának azt a 100 000 Ft-ot, az egy olyan jellemhiba, amiből sokan élnek meg jól, egy ilyen üzletnek soha nem a vevő a nyertese.

2016. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 2*Sü ***** válasza:

Egyébként még az is elő szokott fordulni, hogy van egy gyártó, aki szavatol egy adott minőséget. Ami átmegy a minőségi ellenőrzésen, az a saját nevén jelenik meg. Amelyik termékkel valami apró probléma van, de még használható, azt meg lehet, hogy egy noname „gyártónak” adja el, hogy értékesítse ő a saját nevében, de ha a minőségi probléma miatt a vásárló elégedetlen, ne az eredeti gyártót, hanem a noname gyártót szidja.


Én elég idős vagyok ahhoz, hogy én még használtam floppykat. Voltak neves gyártók, kezdetben a 3M, majd a Verbatim. Ha abból vettél 20-at, akkor 99,99%, hogy mindegyik lemez jó volt. De lehetett kapni felirat, logó mentes, fehér dobozba csomagolt floppykat is. Köztitok volt, hogy ezek ugyanazoktól a gyártóktól származnak, csak mondjuk egy hibás szériából, ezért a gyártó nem adta a nevét hozzá. Ha ebből vettél 20-at, abból 1 tuti, hogy vagy nekifutásból volt használhatatlan, vagy 1 hónap múlva vált azzá. Viszont fele annyiba került. Mi ezt vettük persze, mert még mindig jobban jártunk. De egy cég, ahol a floppyt nem arra használták, hogy átvigyenek egy progit az egyik gépről a másikra, hanem biztonsági mentésre, fontos adatok tárolására, az meg megvette a márkás lemezeket.

2016. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ja és mellékesen, egy rendes Adidas csomagolásba jön!"


Innentől kezdve biztos, hogy egyszerű hamisítvány. Ha ugyanis valaki valamit gyárt, de egy másik gyártó csomagolásában forgalmazza, az jót nem jelent...

2016. nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen!Köszönöm a választ!

Sok mindent megértettem

De elvileg ez egy cég, ami "nagyker" áron adja, és ezért 30-40% olcsóbb...

2016. nov. 17. 17:17
 5/8 A kérdező kommentje:

És mint említettem, a márka adja hozzá a nevét, mivel mindenki tudja hogy jogi okokból hamisítani így nem lehet, a logolopás miatt..

És az, az R betű sincs hiába a cipőn!

2016. nov. 17. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:

"De elvileg ez egy cég, ami "nagyker" áron adja, és ezért 30-40% olcsóbb..."

Ez elég homályos. Most akkor eredetit árulnak nagyker áron, vagy hamisat?


"És mint említettem, a márka adja hozzá a nevét"

Olyan nincs. Egy cipő vagy Adidas, vagy nem. Nincs olyan, hogy Adidas de mégsem.


"mivel mindenki tudja hogy jogi okokból hamisítani így nem lehet, a logolopás miatt.."

A hamisításnak pont az a lényege, hogy a nem Adidas cipőre ráteszik az Adidas logót. Ettől hamisítás.


"És az, az R betű sincs hiába a cipőn!"

Azt szerinted mennyiből áll rányomtatni?


Miért nem linkeled be? Sokkal okosabbak lennénk.

2016. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2016. nov. 19. 11:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Tessék a Link
2016. nov. 27. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!