Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Otthoni nyelvtanuláshoz van...

Otthoni nyelvtanuláshoz van tippetek?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja kezdtem el németet tanulni, sokmindent próbáltam már és szerencsére el is értem egy szintet, de megragadtam az utóbbi időben és nem tudom mit tehetnék még. Szavakat/mondatokat tanulok napi szinten, gramatikával is próbálkozom, német filmeket nézek német felirattal, cikkeket olvasok, de nem jut több eszembe ami segíthetne tovább lendülni a mostani szintemről. Akinek volt hasonlóban része, vagy esetleg van valami tippje, léci segítsen!

2016. nov. 19. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:

na en pont ugyanigy voltam, vettem en is konyvet, szotaraztam, grammatika, forditas, cikkek, stb., ahogy te is. nekem az segitett, hogy van kivel nemetul beszelnem nap, mint nap.

esetleg fordithatsz te is, cikket, vagy dalszovegeket, tolts ki erettsegi feladatsorokat. fejlodni jobban akkor tudnal, ha kikoltoznel a nemet nyelvteruletre.

2016. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát már kint vagyok és napi szinten próbálok beszélni is, de nagyon nehezen megy egyenlőre. Olyan érzés mintha minden mondat előtt egy puzzle-t raknék össze a fejemben és ezért nagyon lassan megy.

Viszont az ötleteket köszönöm, meg fogom próbálni :)

2016. nov. 19. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Majd átlendülsz ezen a holtponton. Ne ad fel! Egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy németül gondolkodsz, és nem kell többé sz@rakodni a puzzle-lal.
2016. nov. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak kitartás többet nem tudsz tenni,
2016. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Erőltetned kell a beszédet. Másképp nem fejlődsz. Én is így voltam és szerencsémre velem is úgy viselkedtek, hogy tudták nem tudok németül, de erőltették ők is, én is. Végül néha annyira jól ment a beszéd, hogy meglepődtem.

Csináld, akard és ne add fel, de tényleg.

2016. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném feladni semmiképp sem, csak néha kezdek pánikolni, hogy nem tudok továbbjutni, pedig nagyon igyekszem. Meg sokszor megtörténik, hogy egy mondatba beleszövök több nyelvet is, amit szinte észre sem veszek csak automatikusan jön, ezt pedig szintén nem tudom, hogy küszöbölhetném ki.
2016. nov. 21. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!