Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebayen megnyertem egy aukciót,...

Ebayen megnyertem egy aukciót, de visszalépnék, van erre lehetőség?

Figyelt kérdés

Sajnos, nem figyeltem oda, és nem jó a kabát mérete. 47 ezer forint volt az utolsó licit, amit álltam és meg is nyertem. Most néztem, hogy sajnos a méret sem jó.

Tudom, figyelmetlen hülye voltam, de mit lehet ilyenkor tenni?


Köszönöm előre is!



2016. nov. 19. 23:43
 1/6 2*Sü ***** válasza:
55%

1. Írj az eladónak, hogy mi a helyzet. Ha még nem fizetted ki, nagyon sok dolgot nem tud tenni. De eléggé valószínű, hogy egy negatív értékelést fogsz kapni.


2. Vond le a tanulságot, hogy nem licitálunk, nem vásárolunk olyan dolgot, aminek a paramétereiben nem vagyunk biztosak.

2016. nov. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 20. 13:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem licittel, de hasonlóképpen én is jártam. Írtam az eladónak, hogy figyeltem a méretre. Nagyon gyorsan és kedvesen visszaírt, hogy semmi gond, nézzem meg a linkelt terméket. Szinte ugyanaz, ár is, de a kért méretűek.

A magyar jog 14 naptári napot jelöl meg arra, hogy netes vásárlás esetén indoklás nélkül elállhatsz a vételtől.

A külföldről történő vásárlásnál sincs olyan kényszer, hogy kötelező kifizetni olyasmit, amihez nem fűződik érdeked, nem akartál, tévedtél vagy meggondoltad magad.

Az ebay-en is van erre lehetőség, eladónként változó. Van ahol 30 nap, van ahol 60 nap, de 15 is rémlik.

Ha belinkeled a konkrét terméked, szívesen rápillantok.

Nem igaz az sem, hogy negatívot kapsz, ha korrekt vagy az eladóval szemben.

Írj neki minél előbb!

2016. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, írtam neki és megbeszéltük a dolgot, nem volt semmi gond. :)

Köszönöm a segítséget!

2016. nov. 20. 23:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogyjál le! :DD


Nem volt neki másik méret?

2021. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Gondilod 6 év múltával is még megrekedt itt?
2021. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!