Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez hogylehet? O. o Nemértem....

Ez hogylehet? O. o Nemértem. (matek. )

Figyelt kérdés
[link]
2010. ápr. 29. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


HA nem tudsz angolul, akkor lényeg, hogy igazából nem egyformák a háromszögek. Mármint optikai csalódás, hogy a piros és sötétzöld háromszögeknek ugyanaz az oldalarányuk.

2010. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Kicsit más a lejtése a két háromszög átfogójának, a vastag vonal miatt kicsit még becsapósabb is.
2010. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én most rajzoltam le a matek füzetembe, és nálam is maradt egy kocka üresen, pedig én centizve rajzoltam, max 1mm eltérés ha van...
2010. ápr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

énis lerajzoltam és nemis illeszkednek ilyen pontosan egymáshoz (mer kivágtam és összeraktam másképp..)

Köszi !

2010. ápr. 29. 20:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Maga a hátérrács szerkezet sem párhuzamos,hanem lefelé szűkül kb 2 mm-t,és az egész becsapja az emberi agyat,mintha egyforma lenne a 2 háromszög.. de nem az.
2010. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi skacok, de igazán nem értem, mit nem lehet ezen érteni?


Először is mindkét háromszög (fenti és a lenti) ugyan akkora.


Másodszor ha a jobb oldalt nézitek, akkor láthatjátok, hogy 5 négyzetrács a magassága, csak az egyiknél 2+3 a másiknál meg 3+2...


a vízszintes tengelyen meg a felső piros 3szög 8+5=13

a vízszintes tengelyen az alsó zöld 3szög 5+5=10 és ahhoz hogy 13 legyen 2 kocka jön és egy üres...és ehhez csak el kell tolni a belső formát...

2010. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is kivágtam, nálam stimmel, viszont most jöttem rá, hogy Ti mit nem értetek!!!


Azt hogy ha a két háromszög magassága és hossza megegyezik, akkor elvileg két azonos területű háromszöget kellene kapnunk, nem pedig hogy az egyikben több egy likkal...


úgyhogy visszavonva az előző

2010. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"HA nem tudsz angolul, akkor lényeg, hogy igazából nem egyformák a háromszögek. Mármint optikai csalódás, hogy a piros és sötétzöld háromszögeknek ugyanaz az oldalarányuk."


Hát ez nem tudom milyen fordítás vagy inkább ferdítés???


"The missing square puzzle is an optical illusion used in mathematics classes to help students reason about geometrical figures. It depicts two arrangements of shapes, each of which apparently forms a 13×5 right-angled triangle, but one of which has a 1×1 hole in it.


A hiányzós négyzet kirakós egy optikai csalódás, amit matematikai tanulmányok (oktatása) alatt használnak, hogy segítséget nyújtsanak a tanulóknak geometriai alakzatok (megértését). ezt két egyforma alakzattal ábrázolják, amely 13*5 háromszögből áll, de az egyikben 1*1 lyuk van.


The key to the puzzle is the fact that neither of the 13×5 triangles has the same total area as its supposed component parts."


A kirakós megoldása valójában, az hogy az egyik 13*5-ös háromszög területe sem ugyan az, mint az összetevő (alakzatok) területe-ahogy azt feltételeznénk.


Szerintem jobban megérted így:

[link]


Ha átrendezed az alakzatokat, akkor vagy nagyobb területeket tudsz lefedni vagy kisebbet

2010. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyik ,,háromszög" sem háromszög, hanem négyszög. Amelyiken nem marad ki semmi, az konkáv, amin kimarad, az konvex. Nézzétek meg jobban az ,,átfogókat"!
2010. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!