Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha meghalt a...

Mit tegyek, ha meghalt a madaram miattam, és én ezt nem tudom megbocsájtani magamnak? Többi lent.

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, majdnem 14 és sok időt kell fordítanom a szüleimmel a tanulásra, hogy jó helyre vegyenek fel. De ezen felül én ég szoktam Xboxozni talán valamivel többet, mint tanulni. Van nekünk 2 sziklapapagájunk, akiket én szoktam etetni, és akikkel én foglalkozom (éneklek nekik, beszélgetek velük stb.) és általában 3 naponta szoktam őket etetni. De ezen a héten nem így volt. Az előző hét szombaton voltak utoljára megetetve, mert beteg voltam, hánytam stb. Hétfőn itthon maradtam, kedden suliba voltam, szerdánd is meg csütörtökön meg pénteken is, közben minden nap tanultam anyával. De közben megfeledkeztem a madarakról. Ha talán nem Xboxoztam volna péntek délután, akkor még mindig élne! De meghalt, ma délután vettem észre. A másik élt, de ő se volt jó bőrben. És most nekem szünni nem akaró lelkiismeretfuldalásom van, minden másodpercben sírni akarok és dühös vagyok fékezhetetlenül magamra, mert ez a madár akár még többet is élhetett volna és ez a madár a család része volt bő 15 évig. Akkorát ütöttem az üvegszekrnybe, hogy vérzik és rosszul vagyok meg még fejem is nagyon fáj. Nem tudom hogy mit tegyek, egyszerűen képtelen vagyok őt elfelejteni, talán nekem is az lenne a legjobb, ha már nem élnék. Kérlek segítsetek valahogy!

2016. dec. 3. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
15 éves papagáj éhenhalt, mert nem voltál képes napokig megetetni? Legyen nyugodtan lelkiismeret furdalásod, de ne sajnaltasd magad, a másik madárnak rosszabb, akitol elvetted a társát. Szegény szenvedések között halt meg.
2016. dec. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem nem voltam képes egyszerűen megfeledkeztem róla... Én... én... Nem akartam hogy meghaljon. Nagyon szerettem. Én meg az anyám voltunk az egyetlenek, akik foglalkoztak vele. De nagyon sokat kellett tanulnunk. És én pedig megfeledkeztem róla. Képes lettem volna rá.
2016. dec. 4. 08:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ehen halni az egyik legkegyetlenebb halál, mert napokig szenvedsz. Amíg te reggeliztel, ebedeltel, vacsoraztal, ő éhezett, de kitartott, várva hogy mikor mész megetetni. Értem hogy sokat kellett tanulnod, de amíg tomted a pofadat, nem jutott eszedbe hogy szerencsétlenek éhesek?! Nem hiszem el, hogy egyikotoknek sem volt öt szabad perce enni adni nekik. Igenis elfelejtetted és én az ilyentol el is vennem az allatat mert nem felelősség teljes!

"... én még szoktam xboxozni, talán valamivel többet, mint tanulni". Az állatnak kellene elsőnek lennie, ha pedig hátráltat a tanulásban, el ajándékozni hogy ne jusson a másik sorsára.

2016. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van. De nem egészen az éhségbe halhatott bele. Amikor bementem még volt vizük és kajájuk. Az is lehetett a baj, hogy nagyon megviselt volt. Ez a két papagáj annyira nem szerették egymást;másodpercenként ordibáltak egymásra, veszekedtek, tépték egymás tollát és még le is tépte egyszer a körmét úgy, hogy vérzett. De még így is hiányzik neki. És nekem is. Meg még nekünk macskáink is vannak, azoktól pedig nagyon fél. És sokszor az ő ablakába mennek.
2016. dec. 4. 11:28
 5/15 A kérdező kommentje:
Mellékesen: nem 15, hanem 21 éves volt. 6 éves korában vettük.
2016. dec. 4. 11:30
 6/15 A kérdező kommentje:
Én voltam az egyetlen (meg az anyukám, de ő jóval kevesebbet) aki foglalkozott velük. Énekeltem nekik be is vittem őket a házba gyakran. A 3 testvérem közül is csak én voltam. Az egyik egyfojtaban telozik és gitározik, a másik is telozik, a harmadik pedig lesz'r mindent. Őket is megkértem néha, de ők le se sz'rták.
2016. dec. 4. 11:36
 7/15 A kérdező kommentje:
Eltemettük. Nem tudok többet mondani. :-(
2016. dec. 4. 14:05
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy még érzelmileg fejlett ahhoz, hogy gondoskodj egy élőlényről aki a gondjaidra van bízva. Ne ess kétségbe még fiatal vagy, később rá fogsz jönni hogy mással is foglalkoznod kell nem csak magaddal
2016. dec. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne mentegetozz. Azt írod, hogy jobb lenne ha meghalnal, de senki sem patyolgat ezért most atmentel tagadásba? Senki sem fog sajnálni hogy szomorú vagy. Ahhoz külön gratulálok, hogy együtt tartottatok őket, bár ruhelltek egymást. Ajandekozzatok el és vegyél egy plüss vagy interaktiv papagájt, az való neked.
2016. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Majom10000 válasza:
Hát... Mit mondjak? Elég morbid ezt így olvasni, hogy nem adtál neki enni, s ezért meghalt. Én megértem, hogy miért van lelkiismeretfurdalásod. Nagy állatfan vagyok. De azért egy állatról nem szabad megfeledkezni. Ők is fix olyan lények, mint te. Sőt... Néha több emberség szorul beléjük, mint egy emberbe. Ne tarts állatot, hogy naponta legalább egy órát nem tudsz vele törődni. Nincs értelme. Csak kínszenvedés neki. Nincs értelme minek mentegetőzz. Soha senkinek nem tartozol indoklással. Ez van, megtörtént. Ellene tenni már semmit nem tudsz. A másik papagájt meg add el, vagy nem tudom. Xboxnak meg eddig se láttam semmi értelmét. Ám én tizenhárom éves koromban kotlósokat ültettem, meg kiscsibéket neveltem, éjszakáztam miattuk, stb... Tehát nem egyszerű az állatokkal foglalkozni. Mikor betegek gyógyítani őket. De annyit mondhatok, hogy az Xboxnál sokkal érdekesebb. Rengeteg szeretet adnak. Most mondhatod azt, hogy kőkorszakból való vagyok, mert röpke másfél évvel vagy fiatalabb nálam. Szóval fel a fejjel... Hiába depizel. Attól a madárkádat nem hozod vissza. Dolgozd fel, lépj túl rajta... Ne mondd, hogy nem fog menni, mert menni fog. Tegyél rendet a fejedben, hisz minden a fejedben dől el.
2016. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!