Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen bürokráciai költségekke...

Janos szaki kérdése:

Milyen bürokráciai költségekkel jár: Német lakás, Svájci munka?

Figyelt kérdés

Üdv. Mindenkinek, János vagyok.


Már egy kis ideje ez a téma motoszkál a fejemben:

-Német lakás, Svájci munka!

Mint köztudott, Németben olcsóbb az élet mint Svájcban, de Svájcban jobbak a fizuk mit Németben. Ezért hát e kettő ötvözete, vagy is a vele járó bürokráciája és a havi ill. éves adó vagy egyéb költségek a Svájci és a Német oldalon ami info. érdekelne.


Azt tudom, hogy: hetente egyszer köteles vagyok kilépni az Svájcból. Adózás az Svájcban, de azt nem tiszta, hallottam hogy valamit adózni kell ilyenkor a Német állam fele is mivel itt lakom, (másrészt mint az autó, beteg és egyéb biztosításokon felül az államnak is kell valamit fizetni). Milyen adónem és mekkora költség és hogyan számolják ezt ki? A nettó meg maradt jövedelemhez képest, vagy a bruttó függvénye? Azt is tudom, hogy ha munkához kell a jogosítvány, akkor egy külömbözeti vizsgát kell tenni Svájcban.


Előre is köszi, ha valakinek van erről még több érdemleges infója.



#munka #Német lakás #bürokráciai
2016. dec. 4. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Az autó az német rendszámú marad, és így nem kell különbözeti vizsga, mert a németek elfogadják az EU-s jogsit. Durván a bruttó fizetés fele fog megmaradni nettóként. Mindkét országba adózni kell.
2016. dec. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!