Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írnátok véleményeket/építő...

Írnátok véleményeket/építő jellegű kritikákat az egyik irományomra? (14/L)

Figyelt kérdés

,,Száraz tónak nedves partján döglött béka kuruttyol"... generációm egyik legismertebb gyerekdala így szól. Kiskoromban ez volt nálam a favorit, mivel a dalban szereplő ellentétes képek mindig görcsös nevetést váltottak ki belőlem és kortársaimból. Azt hittem, hogy ezek a sorok nem többek, mint poénok, és nem történhetnek meg még csak hasonló esetek sem.. tévedtem.

Egy igen forgalmas napon kiabálni kezdtek velem a plakátok. ,,Minden termékre -20% kedvezményt kínálunk!" ,,Egyet fizet, kettőt vihet!" És a többi. Nem tudtam nemet mondani, pedig a pénztárcám elég erősen ellenkezett. Így hát, bementem az egyik drogériába. Gondoltam megveszem ezt a tusfürdőt, úgy is olcsóbb.. ja, meg ezt a fogfehérítős fogkrémet, most féláron van.. és az a nyugtató tea is olcsóbb, meg az, meg ez, meg a fél bolt. Huhha, kissé bevásároltam. Na, nem gond, majd jövő hónaptól tényleg elkezdek gyűjteni a kiszemelt cipőre. Kidülledt szemekkel nézek végig a sorban álló emberek sokaságán. Hát, igen, ilyenek ezek a Glamour napok. Üres polcok, teli bevásárló kosarak, eladó hölgyek, akiket szét vet az ideg, de próbálják megőrizni türelmüket. Beálltam a sorba, amely másodpercenként hosszabbodott. Előttem állt egy szétálló fülű kis srác, meg a báttya, legalábbis gondolom az volt, mert hasonlóak voltak az arcvonásaik. A kis srác oldalba döfte a báttyát, és a samponok felé mutogatott. Én is odanéztem, úgy sem volt semmi érdekesebb.. de amit láttam, az felülmúlhatatlan volt. A kis srác meg a báttya elkezdtek kuncogni. Szájuk elé tették a kezüket, hogy ne legyenek feltűnőek, de még így is azok voltak. Megértem őket, már én is majdnem sírtam a nevetéstől. Őszintén.. ki nem furcsálná azt, hogy egy kopasz, kigyúrt, tetovált, boxoló alkatú férfi a hercegnős samponok között matat? Már többen is nevetgéltek, nem csak a srácok meg én. Mikor megfordult a férfi, mindenki próbált pókerarcot vágni, de  minden száj vigyor alakú volt. A férfinek leesett, hogy rajta nevet mindenki. Összevont szemöldökkel, vérvörös fejjel, ötszörösen kitágult orrlyukakkal, és kínos fintorral a száján távozott az üzletből. Szegény.. kicsit azért sajnáltam. Körülbelül tíz perccel később visszajött egy kislánnyal kézenfogva, és odavitte a hercegnős shamponokhoz.

-,,Ezt szeretném apuci!"-ugrándozott a kislány.

Elégedett mimikával nézett ránk a férfi, és beállt a sor végére.

Ebben a történetben nem is tudom igazán eldönteni, hogy ki az áldozat. Mi, akik tévedtünk, vagy a férfi, akit kinevettünk, közben csak a kislányát akarta meglepni egy eper illatú, Csipke Rózsikás samponnal?



2016. dec. 10. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Tök jóóó :) Maga a sztori, meg az is, ahogy leírtad:)

Igazán nem szeretnék szőrhasogató lenni, csak pár apró hibára hívnám fel a figyelmedet: "báttya" az igazából 'bátyja'. Aztán: "minden száj vigyor alakú volt" - ezt így nem túl jó megfogalmazás, talán úgy lehetne, hogy "mindenkinek vigyorra állt a szája". És az utolsó megjegyzésem - ha mindenképp "pontpontpont"-ot használ, akkor az tényleg három pont legyen, ne csak kettő. Ne spórold le az utolsót :)


De tényleg nagyon tetszett ez a kis történet :)

2016. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A bátyját nem is tudom, miért dubla ty-vel írtam. Pedig tudom, hogyan kell írni. :D

Köszönöm szépen!:) :D

2016. dec. 10. 18:22
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

Szuper a történet és a megfogalmazás is!

A hibákat már az előttem író meg is fogalmazta, de ha megengedsz nekem is egy apró észrevételt: én az első sorban a három pontot kötőjelre cserélném, de ez már csak a bölcsész kötözködése.

Írj még sokat! :)

2016. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!