Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » One Piece. Nektek mi a vélemén...

Pandiii kérdése:

One Piece. Nektek mi a véleményetek az animéről?

Figyelt kérdés
Csak úgy kíváncsiságból :) Őszintén szólva, én pár hónapja kezdtem el, de nagyon tetszik (252.résznél tartok :)), maga a történet nagyon jó, van benne sok poén, de természetesen szomorú részek is vannak benne (sőt, valamelyik megkőnnyeztet), a karakterek nagyon jól ki lettek találva, a gonoszokat is lehet kedvelni, azaz minden megvan ami (legalábbis nekem) kell egx animéhez. Kíváncsi vagyok mások véleményére is. Köszi a választ (előre is) :D

2016. dec. 10. 20:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Arra azért kíváncsi lennék, hogy vajon melyik az az shounen, amelyik nem esik bele ebbe a csapdába, amiről beszélsz?"


Hajime no Ippo, Hunter x Hunter, Jojo no Kimyou na Bouken

Az elsőre mondjuk rá lehet fogni, hogy nem pont olyan típusú történet, viszont az utóbbi (a manga) nem csak hosszabb, de ezen a távon is sokkal jobban működik. Mivel nem párhuzamosan fut az adaptáció az alapanyaggal, nincs nézhetetlenül kinyújtva, nem küzd power scaling problémákkal és mindig teljesen meg tud újulni. Ezen a téren a Hunter x Hunter a One Piece és a Jojo között van.


"a világa csak több száz rész után bontakozik ki igazán"


És ez most előny akar lenni, vagy hátrány. Dolgozó ember vagyok, nincs nekem időm arra, hogy a rossz adaptáció miatt lomhán vonagló történetnél arra várjak, hogy több száz rész után elkezdjen kibontakozni és talán jó legyen, amikor ezrével vannak animék, amik garantáltan legalább olyan jók vagy jobbak, mint a One Piece legjobb pillanatai és el is tudják mesélni a történetüket, mielőtt őszbe fordul a hajam.


Vagy egy tucat anime listát ki tudnék nyomni, amik összesített játékidőben olyan hosszúak, mint a One Piece a mai napig, de így sokkal jobb és változatosabb élményt kínálnak.


"Sokan mondják, hogy milyen jó anime a Gintama, vezeti a top-listát meg minden. Ami igaz is, tényleg zseniális, ennek ellenére azért itt is találkozni klisékkel"


Mivel az meg pont ezeknek a kliséknek a paródiája.

[link]

2017. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

Ha jól értem, akkor az a problémád a One Piece-el, hogy el van nyújtva. Ez jogos, tényleg hosszúra nyúlnak benne az arc-ok, de ez nem mindenkinek negatívum. Amit te elnyújtásnak vélsz, az a történet részletes kidolgozása miatt van, amit te lehet, hogy nem értékelsz, más viszont igen. Említetted a Huntert, ami szintén a kedvenceim között van, viszont ebben is ott van a Chimera Ant arc, amire szintén rá lehetne fogni, hogy el van nyújta, hiszen vagy 60 részt felölel az animéből, holott ez is marhaság, inkább a történet van igen részletesen kidolgozva. S nekem éppen ez az arc tetszett a legjobban az egész animében. Igazából a Hunter semmivel nem jobb a One Piece-nél, kicsit talán pörgősebb és több benne komolyság, de ugyanezt tudja a One Piece is: jó történet, jól kidolgozott karakterek. Jojo pedig szerintem meg se közelíti ezt a kettőt.


"És ez most előny akar lenni, vagy hátrány. Dolgozó ember vagyok, nincs nekem időm arra, hogy a rossz adaptáció miatt lomhán vonagló történetnél arra várjak, hogy több száz rész után elkezdjen kibontakozni és talán jó legyen"


Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy addig nem jó, hanem hogy amíg a sablon shounenek, amiket említettem, ennyi rész után már rohadtul unalmassá válnak, hiszen semmi újat nem tudnak mutatni, a One Piece meg gyakorlatilag egyre jobb lesz, ahogy halad előre. Egyre több dolgot tudunk meg a világukról, bővül a karaktergárda. És itt nem csak úgy beugranak a karakterek, mint egy rövidebb shounenben, hanem normálisan megismerjük a hátterüket, az életüket. Bejön a képbe a haki használat (amit kb. a Nen-hez lehetne hasonlítani HxH-ban), de majd csak sok száz rész után. Hát például Narutó kiég 4-500 rész után vagy még hamarabb, ez az anime meg ennyi rész után csak egyre jobb lesz. Persze ha valakinek nincs ideje ennyi részt megnézni, és inkább rövidebb darabokat választ, azt én teljesen megértem. De ettől még ne mondja azt, hogy a One Piece csak egy túlértélelt f*s, mert egyáltalán nem az.

2017. febr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként ha valamikor mégis megjönne a kedved hozzá, akkor adok egy tippet: két kb. 40 rész hosszúságú arc-ot simán kihagyhatsz belőle: az Arabasta utani skypiea-t (valahol 130.-140. rész körül kezdődik ha jól emlékszem) és a 330 rész körü kezdődő Thriller Bark arc-ot, s ha jól emlékszem, közvetlenül előtte van egy kb. 10 részes filler is. Ezeket annyira nem élveztem, mert tényleg elég sablonosak.
2017. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Amit te elnyújtásnak vélsz, az a történet részletes kidolgozása miatt van"


Nem. Amit én elnyújtásnak vélek, az elnyújtás. A mangával párhuzamosan fut az anime, röptében adaptálják és ez egyértelműen érezhető az eredményen. A történet adott, benne van a mangában. A Jojo manga nem sokkal hosszabb, valami 20 vagy 50 fejezettel, és az első 439 fejezetből csináltak 109 epizódot úgy, hogy tulajdonképpen nem hiányzik semmi (olvastam is). A Hunter x Hunter 337 fejezetből csinált 148 epizódot hasonlóan. Amit említettél a 61 epizódos Chimera Ant arc 132 mangafejezetet dolgoz fel. A One Piece egy 20 oldalas füzetből csinálnak egy 22 perces epizódot, plusz fillerek, amik egyébként önmagukban olyan hosszúak, mint a négy adaptált Jojo rész összesen.


"amíg a sablon shounenek, amiket említettem, ennyi rész után már rohadtul unalmassá válnak"


Ez is unalmassá válik az előbbiek miatt. Majd ha csinálnak egy újravágott, fillermentesített változatot (mint a Dragon Ball Kai), akkor talán kap egy második esélyt.

2017. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A One Piece-ben hány mangafejezetet dolgoz fel egy 40-50 részes arc? Bocsi, de nem szoktam követni a mangákat.


"Nem. Amit én elnyújtásnak vélek, az elnyújtás."


Hát én sem mondtam mást, csak azt, hogy az elnyújtás a történet részletes kidolgozása miatt van (már ha nem a fillerekről beszélünk). Az elnyújtás az szerintem is vitán felül áll. Viszont az jól kidolgozott, egyedi karakterek és a jó történet valamelyest kárpótol azért szerintem.

2017. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Felesleges vitáznotok ezen :) Szerintem is a One Piece világa zseniálisan felépített, imádom és a kedvencem, de ha valakinek nem tetszik, akkor nincs mit tenni. Én is néztem olyan animéket, amiket mindenki dicsért, én meg csak lestem, hogy mit esznek ezen :D Ízlések és pofonok
2017. febr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az One Piece szerintem a shounen-ek egyik legerősebbje. Mindegyik arc részletesen van felépítve és ezenfelül a szereplők múltja is + a harcok is elvannak húzva és nem egy-két rész alatt vannak lezavarva, de így sem unalmasak. Ezenkívül tudd drámai mag humoros is lenni és komoly is a maga módján. Eddig 700+ rész, de még mindig fenn tudja tartani az érdeklődést, miközben nem válik önmaga paródiájává. Na ezt csinálja utána a többi shounen. Látszik, hogy ebben nemcsak pénz van, hanem fantázia is.
2017. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!