Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ha a ló rám néz és...

Mit jelent ha a ló rám néz és mozgatja a fülét?

Figyelt kérdés
A lovardában ahol lovagolni van egy vad ló (mindenki fél tőle, csak én megyek a közelébe). Ő külön istállóban van, és néha bekell hozzá mennem h adjak neki egy kis almát vagy répát(gyakran viszek nekik). Mindig ha a közelébe vagyok elkezd mozgatni a füleit,párszor megsimogattam és kedvesnek tűnik. Nem értem miért félnek tőle.

2016. dec. 15. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nem értem miért félnek tőle."

Nyergeld meg, aztán megtudod.

2016. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés!légyszives értelmes válaszokat írjatok
2016. dec. 16. 22:02
 3/4 anonim válasza:

Szia! 1 éve lovagolok több év kihagyás után még rengeteget kell tanulnom róluk de eleve nagyon érdekel viselkedésük, kommunikációjuk úgyhogy olvasott anyagokból, az oktatómtól és a lovardás társaktól és persze eddig szerzett tapasztalatokból tudom a következő kevés dolgot.


A lónak a szeme és a füle össze van kötve, amerre mozgatja arra figyel éppen.

-Ha előre felé mozgatja biztosan rád figyel mit csinálsz vele, érdeklődik, kíváncsi.

-Ha két oldalra enyhén lefelé hajlik a füle akkor elvileg álmos, fáradt pihenni akar vagy egyszerűen unatkozik.

-Ha hátrafelé mozgatja feltétlenül nem jelent még rosszat de annyit biztos hogy tart valamitől, valakitől és ha hátrafelé figyel akkor menekülési útvonalat keres.

-Gond akkor kezdődik ha teljesen a feje oldalához simítja a fülét "sunyít" akkor jobb ha elhátrálsz a közeléből békén kell hagyni míg lenyugszik. Olyankor ne fordíts hátat neki míg a közelében vagy, engem úgy rúgott meg sunyításkor. Sunyítás azt jelenti, "nem látlak szívesen ha nem mész el megharaplak vagy megrúglak"


Figyelhetsz a hangjára is.

-Ha fúj prüszköl az kb mint ha te prüszkölnél "jaj de elegem van" de lehet annyi is, hogy pl por ment a nózijába nyáron gyakori.

-Ha halk "morgás szerű" hangot ad úgy is szokták mondani nevet. Akkor biztos örül neked. :)


Az jó ha gyakran viszel neki csemegét, biztosra veheted, hogy örül, megjegyzi és tudni fogja, hogy te vagy az aki midig visz neki valamit. Egy idő után viszont már követelni fogja megszokja, hogy nem kell semmit tennie a finomságért akkor is csak úgy kap.


(A boxába soha ne menj be egyedül mellé!!)


Ha vad akkor határozottság kell hozzá ha rafinált a ló kihasználhatja ha valaki kezdő, ezt nekem is tanulnom kell még. :)

Türelem szeretet és alázat kell hozzá ha többiek félnek tőle ő is megérzi de tuti érzi azt is, hogy te szereted mivel eteted csemegével, megsimized de emellett ha foglalkozni barátkozni szeretnél vele határozottnak kell lenned és ne egyedül kezd. Nem írtad, hogy nyers csikóról van-e szó vagy csak simán temperamentumosabb ló az átlagosnál. Ha csikó akkor szintén csakis felügyelettel foglalkozz vele legyen ott az oktatód vagy minimum egy tapasztalt lovas.

Más kérdés ha a lovardában ő egy bér tartott ló akkor a gazdájával konzultálj.


Sok sikert!

2017. jan. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a értelmes választ :) Egy 14 éves lóról van szó,múltkor is megakartam simogatni de elvette a fejét és mintha " nyüszítene " olyan hangot adott ki. Sosem mentem be a boxába és nem is fogok. Az edzőm szokott rajta lovagolni. Amikor kérdeztem tőle hogy ez a ló miért nem lovagolható csak annyit mondott hogy vad, mert több éven át egy családi ház nappalijában élt ( el nem tudom képzelni hogy bírta ki) és az edzőm mentette meg. Egyébként szerintem aranyos,főleg amikor felmászik a kis dombra :)'
2017. jan. 27. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!