Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szöveges feladatok logarotmussal?

Havaseső kérdése:

Szöveges feladatok logarotmussal?

Figyelt kérdés

nyílván nem gondolom, hogy bárki is megcsinálja, de jó isten nagyon megköszönném :(((( próbálkoztam megérteni, tényleg de belezavarodok az egészbe


2. A bizmut-214 radioaktív izotóp 10%-a 3 perc alatt elbomlik. Tudjuk, hogy a radioaktív bomlás exponenciális folyamat, melyet az m = m0· egyenlet ír le, ahol m a pillanatnyi (el nem bomlott) tömeg, m0 a kezdeti tömeg, t az eltelt idő, T pedig az anyag felezési ideje.


a) Mekkora a bizmut-214 felezési ideje?

b) Mit mutat meg a felezési idő?

c) Mennyi idő múlva marad meg az eredeti mennyiség 0,01%-a?



3. A világméretű szociológiai kutatások eredményeként a fejlett ipari országok egy főre jutó nemzeti összterméke (GDP) és a lakosság várható élettartama között hozzávetőleg az alábbi tapasztalati összefüggés állítható fel: É = 75,5–5· , ahol É az átlagos várható élettartam években, G pedig a GDP, dollárban számolva. Mennyi GDP-növekedés szükséges a várható élettartam 10 évvel való meghosszabbodásához, ha ez

a) 40 évről 50 évre

b) 60 évről 70 évre történik?



2016. dec. 18. 23:30
 1/2 Tom Benko ***** válasza:
2) N(t)=N_0e^{-\frac{t}{T_{h}}}, ebbe be kell helyettesíteni a t=3 perc és N(t)=0,9N_0 adatokat, aztán hajrá.
2016. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Hopp, kihagytam egy \log 2-t...
2016. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!