Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon kíváncsi lennék, hogy...

Nagyon kíváncsi lennék, hogy nektek mi a nyerő stratégiátok a Catan telepesei társasjátékban?

Figyelt kérdés
Úgy értem mit vesztek először és mit próbáltok először elérni és a 2 alap települést hova helyezitek el?

2016. dec. 26. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát végül is ez elég változó, attól függően, hogy hogy sikerült a felépítés, még az alapkatannál is. Pl. hogy min, mennyire van jó szám, mennyire van egy csapatba valami, jó számmal, közel a saját kikötőjéhez. Nekem annyi benne az alap, hogy fán, meg téglán legyek, az ugye alap az úthoz, és ha az nincs akkor nagyon nehéz. Ez is legyen minél jobb számú. Aztán törekedni, hogy birkán és búzán is legyél a településhez. Az ércet kevésbé érzem fontosnak, mert a város már később jön. Aztán később kell ércre is menni, hogy azt is lehessen építeni. De inkább arra törekszem, hogy mindenen, vgay minél többfélén legyek rajta, plusz számból is minél több félén. Persze az adott pálya mindig felülírja.
2016. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kétféle taktikát szoktam játszani.

1. A búza/érc taktika. Ezekre fokuszálok. Megpróbálok megszerezni egy buza kikötőt is. Akár az első települést már oda is teszem, hogy legyen egy jó váltó kikötőm. Persze a jaték elején fontos a tégla, fa de amint van 2-2 településem búza, érc mezőn jó számokkal. onnantól fölös lesz a tégla , fa. Körbeépíted a buza, erc mezőidet. fejlesztés kártyákra gyúrsz. Játék vége felé nem leszel rászorulva senkire mert annyi búzád lesz, hogy a búza kikőtödben mindent meg tudsz venni. Plusz általában nekem van így mindig a legtöbb ércem és búzám. így a többi játékos szivesen ad érte nekem bármit. Mivel több fejlesztést lapot veszek barkinel én vagyok mindig a legnagyobb lovagi hatalom is , plusz 2-3 + pont fejlesztő lapokból. pl. : van 5 településem , +2 lovagi hatalom,

+2-3 pont fejlesző kártyából, így már majdnem megvan a győzelem pedig , még nincs is városod. 1,2 települést fel fejlesztel és győztél is. vagy sok búzábol, ércből üzletelsz téglát , fát és ragyúrsz a leghosszabb útra is az is +2 pont. Legtöbbször ezt csinálom és sokszor eredményes mert én leszek a legnagyobb buza, érc tulaj és a többiek rám lesznek szorulva. de te nem leszel rájuk.

2. van még a tégla / fa taktika ez kevésbé tartom eredményesnek. játék elején ellehet húzni gyorsan utakkal településekkel. de mivel a tégla,fa a játék vége felé nem fontos nyersanyag ezért nehéz dolgod lesz ugy nyerni főleg ha nincs tégla vagy fa kikötőd.

ajánlom a lovagok és barbárok és a tengeri utazó kiegészítőt. Mi a hármat egyszerre játszuk nagyon megdobja az élményt. Az alapjáték unalmas lesz egy idő után.

2017. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!