Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Élj úgy, mintha a ma lenne...

"Élj úgy, mintha a ma lenne az utolsó napod. " Mit jelent számodra ez a mondat?

Figyelt kérdés

Ha ma kapnál egy levelet, amiben az áll, hogy a holnapi nap lesz az utolsó számodra, mit tennél? Nyilván sokkot kapnál és pánikba esnél, majd mikor tudatosulna benned, hogy ez nem egy vicc, végiggondolnád hogy mik azok a dolgok, amiket még halálod előtt véghez szeretnél vinni. Elmenni arra a helyre, ahova mindig is akartál, megvenni azt a dolgot, amit már ezer éve kinéztél magadnak, de sosem merted megvenni, mert túl drága volt, neked pedig nincs túl sok pénzed és gondolnod kell a holnapra is... Persze nem kell egetrengetően nagy dolgokra gondolni. Számomra valami olyasmi lenne, mint pl. segíteni másoknak, odafigyelni másokra, kiállni magamért, elmondani a szüleimnek és a testvéreinek, hogy szeretem őket, valamint végre nem törődni mások rosszindulatú véleményével. Hasonló dolgok. Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de sokszor mikor ezt a mondatot hallom, az jut eszebe, hogy soha nem tudnék úgy élni, mintha az a nap lenne az utolsó napom, amit épp megélek. Számomra túlságosan is nehéz. Pedig nincsen túl magas elvárásaim magammal szemben és semmi olyat nem szeretnék, ami pénzbe kerülne. Azok a dolgok, amiket az előbb leírtam, hogy szeretnék megtenni, talán a világ legtermészetesebb dolgainak tűnnek számotokra, és lehet, hogy ezeket ti mindennap meg is teszitek. Nekem sajnos nincs hozzá merszem. Ezen próbálok változtatni és remélem sikerülni fog. Itt lenne az ideje nekem is elkezdenem úgy élni, mintha a „ma” lenne az utolsó napom.

Számotokra mit jelent ez a mondat? Mik azok a dolgok, amiket megtennétek az utolsó napotokon? Lehetséges, hogy valaki tényleg úgy éljen, mintha az adott nap az utolsó lenne?


2016. dec. 26. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal szednem a holmim es megtamadnam apamat mert gyulolom. Aztan akiket szinten gyulolok azokat is hisz nincs mit veszteni. De erre keves idot szannek.. Idom 80% at biztosan az toltene ki h akiket szeretek azoknak ezt elmondom. Meg egy embert megkeresnek es elmondanam h fontos nekem amiota meglattam :D hisz ugysincs mit vesztenem.. Meginnek huzora egy deci szilvat. Megvennem a 10 cm magas platformcipot amire ugyan van penzem de vmiert megse szantam ra magam h abban jarjak. Kimennek az erdobe orditani. Stb. De ilyen baromsagokkal nem foglalkozok nem fogok rettegesben elni h jaj mi lesz ha este meghalok.. Ja es lemeszarolnam a felsoszomszedomekat :) valoszinuleg egy lancfuresszel kettevagnam mindet amiert keseritik 13 eve az eletem. Megmentenek egy artatlan embert. Megdobnek kovel egy motorost mert utalom oket. Megcsokolnek egy idegen ferfit :D (21L vagyok) kiprobalnek egy rovidebb frizurat esetleg mas szinnel. Gumi nelkuli szexet hisz azert vedekezek h ne legyek se beteg se terhes de ha tudom h meghalok ugyis mindegy es vegre kiprobalnam mert tuti jobb mint gumival dehat kell a gumi szval ja! Aztaan evszaktol fugg.. Ha jo ido lenne villantanek egyet valahol hisz ugysincs mit veszteni johir stb :D ha rossz ido van akkor massal szorakoznek..minden jokepu idegen pasinak elmondanam h bejon.. Ezt amugy ugyse merem mivan ha meg latom..akkor ugye rem kellemetlen. :D es meg 20 millioszor olelnem azokat akiket szeretek. :)
2016. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nagy hülyeséget. Mit tennék, ha tudnám, hogy a mai az utolsó napom? lefeküdnék aludni, hogy gyorsan elteljen a maradék idő. Kicsit se kapnék sokkot.
2016. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nekem lenne az utolsó napom, akkor felhívnám a reménytelen Őt, és megpróbálnám rávenni, hogy töltse velem az utolsó napomat. Semmi extra, csak elmennénk ide-oda, együtt lennénk, kávéznánk meg ilyenek.

Ha mindenkinek az utolsó napja lenne, akkor lopnék valami csapatós kocsit, a csomagtartót teleraknám kajával, piával, összeszedném a haverokat, kiülnénk a parlament elé és halálra röhögnénk magunkat.

2016. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!