Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Padkára harapás?

Padkára harapás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én eddig csak 'városi legendákat' hallottam a dologról, és szerencsére még nem is láttam ilyesmit. Az Amerikai história X c. filmből láttam egy jelentet ahol az egyik szereplőnk padkára haraptatta a másikat, majd a fejére talpalt. Nos konkrétan a kérdésem az lenne, hogy mi történhet ilyenkor az emberrel? Álltörés? Gerinctörés?

2016. dec. 28. 01:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Áll törés. De ha megfelelő erővel csinálják akkor széthasad a konya,elszakad a gerncvelö,roncsolódik a kisagy.
2016. dec. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nyakára lépett, nem?
2016. dec. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda hülye filmek vannak! És van, aki ezeket még meg is nézi??!
2016. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem se a kedvencem, de azért nem egy rossz film egyáltalán, sőt, azt mondanám benne van az 1990-es évek 100 legjobbjában.
2016. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pszichológiailag egy rohadt jól felépített film: Bemutat rögtön az elején egy fanatikus nácit, egy szinte elmebeteg fajgyűlölőt, akit a néző is képes teljes szívből gyűlölni, főleg a fent jelzett, direkt betegesen szadista, padkára haraptatós, érzéketlenül és cinikus vigyorral fejbe taposva, ridegen reccsenős állkapocs-széttöréses jelenet után. Ez egy állat, mondom én nézőként, nem érdemel se kegyelmet, se együttérzést. Azonosulni tudok a gondolattal, hogy gondolkodás nélkül meg tudnám ölni azt a kis férget.


Aztán, ahogy a börtönben megismeri a feketék világát, és elkezd ember módjára viszonyulni hozzájuk, a dolog átfordul mélyebb érzelmekbe. Egyszerre tudunk azonosulni a feketék bosszúvágyával, és az ő saját belső küzdelmeivel és bűntudatával, ami ezzel párhuzamosan segít neki a feketék bosszúszomja ellenére is, gyilkos állatból újra ember lenni, és a családját elérő ellenére is embernek maradni.

2016. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*a családját elérő tényleges bosszú ellenére is
2016. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még egy utolsót offolok, aztán befejezem: nekem a legjobb rasszizmusellenes film eddig a "Szemet szemért" Spike Lee-től.
2016. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Saller Úr nevű felhasználó válasza:


"... Azonosulni tudok a gondolattal, hogy gondolkodás nélkül meg tudnám ölni azt a kis férget."


és akkor válsz olyanná mint az elkövető.


aki tegyük hozzá jogainak megfelelően cselekdett azaz védte az értékeit.a gyilkosság már nem volt az de odáig telejsen érthető és jogkövető magatartást tanusított.

2017. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen könnyen alakulhat a dolog gyilkossággá. Kb. a legvalószínűbb kimenetel. Volt már, aki megúszta fogak elvesztésével és állkapocstöréssel, de az ismert esetek többségében az áldozat azonnal belehalt.
ápr. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!