Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Teljesen tanacstal...

Mit tegyek? Teljesen tanacstalan vagyok

Figyelt kérdés
Mit tegyek? A szüleim mondhatni elváltak, csak papíron nem, de külön élnek, és nem is beszélnek. Apám nem is keres engem, csak én vagyok rákényszerülve arra, hogyha valamire kell a pénz(mármint családi szinten) kikönyörögjem tőle. Ilyenkor mindig meg kell alazkonom elotte, amitol aztan igazi fazagyereknek erzi magat (ilyekor erzi h hatalma van folottem, es hogy sakkban tart). Ugyanis neki gci sok pénze van, es csak egy toredeket adja nekunk, amibol epphogy kihuzzuk a honap vegeig. Anyukamat imadom, de nem dolgozik semmit es allati lusta. Mar szamtalanszor sirtam neki hogy vallaljon allast. Ebbol mindig az lett, hogy elkezdett egy vallalkozast,amibe nagyon sokat belefektetett a felretett penzunkbol, es soha nem lett belole semmi.Soha. A legutobbi ilyen maniajanal azonban nem hogy lenullazta a penzunket, hanem minuszba ment a dolog, ugyanis hitelt vett fel (kereset pedig szinten nincs). Nekem pedig kozeledik a felveteli. A szuleim termeszetesen egy fityinget sem tettek felre az egyetemre. Az alom egyetemem, amirol mar kiskorom ota almodok amerikaban van. Es az a penz amit az evek soran diakmunkaval kerestem egy semesterre sem lenne eleg. Utananeztem es az amerikai egyetemekre eleve hogy jelentkezni tudj az egyetemre (az osztondijra) fel kell tudnod mutatni egy 12 millios bankszamlat. Ami termeszetesen nincs. Mondjak le róla teljesen? Vagy mit lehet ilyenkor csinálni? Ezenkivul anyukamat sem szeretnem egyedul itt hagyni Magyarországon, mert nem birna a maganyt. De eltartani meg nemtudom. Mivel amerikaban ha tanuloi vizummal megyek ki nem s dolgozhatok 20 oranal tobbet hetente, es ezt is csak az egyetem teruleten lehet elvegezni a torveny szerint.Mit csinaljak? Teljesen tanacstalan vagyok... 17/L:((

2016. dec. 30. 02:20
 1/5 szántóvető ***** válasza:
szegény vagy,egy még szegényebb anyával és egy átlag felett élő apával aki külön él:a helyzetedben ne álmodozz amerikáról,a célod egy ausztriai vendégmunka legyen,mégha csak mosogatás is lesz.legfeljebb kivized anyut is,és szépen meg fogtok tudni élni.akár még gondmentes életed is lehet amivel felülmúlhatod kortársaid 90%-át.
2016. dec. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
még annyit hogy tegnap voltam német lidlben vásárolni,és török asszonyok dolgoztak fejkendőben,pakolták az árut.ilyet se láttam még korábban,de ezt is megértük:a munkaerőhiány minden képzeletet felülmúl.szóval külföldön fogsz találni munkát ez egész biztos.
2016. dec. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de egy amerikai egyetemhez nem csak egy 12 milliós bankszámla kell. :/ Nyelvvizsgától elkezdve különféle ajánlólevelek, folyékony angoltudás. Meg odakint nyilván valahol lakni is kell, ez plusz összeg a tandíj mellett.

Vannak nagyon jó egyetemek Magyarországon, vagy Ausztriában, ilyen helyzetben ha tovább akarsz tanulni, én a helyedben mindenképp ezekkel próbálkoznék Amerika híján.

Vannak különböző pályázatok, programok, és azokat pályáznám meg, hogy kimehessek 1-2 félévre tanulni külföldre, akár Amerikába. :)

2016. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

anyanyelvi szinten(C2) beszelek angolul (plusz spanyolul kozep, kinai felsofok), plusz az atlagom is 4,5korul forog, es szerintem tenyleg jo vagyok abban amelyik szakra szeretnek jelentkezni:((

a valszokat nagyon koszonom:) nem mondanam h megvigasztaltatok, de azert ez a csereprogramos dolog egesz jonak hangzik:D

2016. dec. 30. 23:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért érdekes! Magyarországon nincs olyan egyetem, ahol ugyanezt a szakot el lehetne végezni?! Pláne, ha ilyen jó tanuló vagy, akkor még ösztöndíjat is kapnál. És apukádat ne szidd, nagyon valószínű, hogy nem véletlenül ment el tőletek, ill. vált el anyukádtól, ha a mamád ilyen lusta, sosem dolgozott, mindenbe belekezdett, aztán abbahagyta. Azt sem csodálom, hogy túl sok pénzt egy ilyen nőnek nem akar adni. Nem vagy te egy kicsit olyan álmodozó, és a lehetőségeket nem jól felmérő, mint anyukád? Azért álmodozol Amerikáról. Ha tényleg mínuszban vagytok, akkor én a helyedben egy évre kimennék akármilyen munkára Ausztriába, és kifizetném a mamám adósságát, persze a pénzt nem az ő kezébe adva, hanem te fizesd be egyenesen a bankba, és utána itt jelentkezzél valamilyen egyetemre, arra, ami érdekel. Azért kíváncsi lennék, melyik az a szak, amit csak Amerikában lehet elvégezni.
2016. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!