Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magam hozzá...

Hogyan tudnám magam hozzá szokatni a korai lefekvéshez? 15/L

Figyelt kérdés
Nagyon fáradt szoktam lenni suliban ezért gondoltam , hogy 8 küröl már aludnom kellene de ha lefekszek csak forgolódok és nem tudom aludni reggel pedig nem birok kelni és suliban mind fáradt vagyok.Mit tegyek?

2017. jan. 1. 03:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A nyelvekre 10 perc alatt szokok rá
2017. jan. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szimeon válasza:
Talán a korán kelsz fel, mondjuk reggel ötkor, akkor estére elálmosodsz. De rá kell szokni. Ennyi. Ugyanakkor azt mondják, vannak genetikusan koránkelő és későnkelő ember egyedek.
2017. jan. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22 körül elég. Nekem is hánynom kell, ha 10 előtt kelek. Ez van. A lényeg, hogy éjfél után nem jó. Fél 2 után meg kifejezetten káros.
2017. jan. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent vajon az 1. válaszoló válasza? Nem értem, ennek ellenére üzenem neki, hogy nem szokok rá, hanem szokom, mert ikes ige.

Úgyszintén a kérdezőnél is találtam jó pár helyesírási és nyelvhelyességi hibát, főleg nyelvhelyességit: nem lefekszek, hanem lefekszem, nem forgolódok, hanem forgolódom, szintén ugyanazért, mert ez is ikes ige (tehát amelyik ige 1. sz. 3. személyben -ik ragot kap, az az ikes ige (ő alszik, ő eszik stb), és ezek 1. sz. 1. sz-ben -m ragot kapnak. Csak azért írom, hogy egy kicsit segítsem a suliban a nyelvtan jegyet.A "nem tudom aludni reggel"-nek pedig nincs értelme. Talán nem tudok aludni reggel. (Ez nem ikes ige :) ő tud, ne tudik.:))(A birok meg németes, ajánlatos kerülni.)Meg egy-két vesszőhiba is volt, ha újból elolvasod, biztos te is megtalálod.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: az igaz, hogy az éjfél előtti alvás a legfontosabb, de vannak bagoly típusú emberek, és vannak pacsirta típusúak. Ezen alapvetően nemigen lehet változtatni. Enyhe nyugtatóra pedig nem lenne jó rászokni. A citromfű tea szokott hatni. Lefekvés előtt egy órával igyál meg egy pohárral belőle.

2017. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, kávét még nem iszol, de a kóla is frissít, azt se igyál már délutántól, és ne igyál este kakaót sem, mert az is élénkít, és persze a normál tea is. Viszont jó hatású a meleg tej,mézzel. Vacsora után (fogmosás előtt :)) igyál meg egy pohárral. És már fél 10-kor feküdjél le. Az éjfél előtti alvás a legfontosabb a szervezetnek.
2017. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!