Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha más szakról mentél át...

Ha más szakról mentél át orvosira, hogyan élted meg mindezt?

Figyelt kérdés
Ez volt az első félévem biológia szakon, és most jöttem rá, hogy ez nagyon nem nekem való, nem a tanulással volt a bajom (sőt, szerintem kevesebb tanulás kellett, mint gimi utolsó évében), csak nem szeretném ezt csinálni, nem élvezem, kutató sem akarok lenni, semmi értelmét nem látom már a szakomnak.. Most tudatosult bennem, hogy orvosira kellett volna jelentkeznem, mert már évek óta vonz, csak kémia helyett a földrajz érdekelt jobban, sajnos ebből emelteztem, pedig egy 88% kémiával mennyivel jobban járnék.. Most elkezdtem kémiázni, de nem vagyok olyan biztos magamban, hogy 4 hónap alatt tudnék egy 80%-os emelt kémiát írni (a bioszom 90 lett emelten). Arra gondoltam, hogy 1 év alatt dolgozhatnék, és akkor ezt az egy már elhasznált félévemet abból a pénzből ki tudnám fizetni (másfél millió kb. ugye egy félév orvosin), meg szerezhetnék nyelvvizsgát is. Azt sem tudom, hogyan álljak a család elé, és valljam be, hogy ez a szak nekem nem jó, és másikra szeretnék menni.. Tudom, hogy az orvosi messze nem könnyű pálya, rengeteget kell tanulni, sokat kell dolgozni, a fizetés sem annyi, amennyi járna, de érzem/tudom, hogy ezt az utat akarom járni, gyógyítani, segíteni akarok az embereken, minden hátrány ellenére is.
2017. jan. 1. 15:20
 1/2 anonim válasza:
Mielőtt orvosira mennél, ha már tudod, hogy nem a biológia a te szakod... jövőd.. akkor javaslom, menj el egy kórházba dolgozni pár hónapot! A tapasztalat eldönti, hogy tényleg neked való-e vagy sem... Kémia emeltet 4 hónap alatt 80% körülire felhozni, ráadásul, ha jól veszem ki, fakultációra sem jártál belőle... enyhén szólva olyan, mint megmászni a Himaláját... nem lehetetlen, de ... szóval javaslom, próbáld ki magad egy kórházban! :) Ha ez a te utad, onnan már tudni fogod, néhány hónap alatt rájössz, hogy bírod-e a dolgot, vagy sem. Ha igen, még a kémiához is nagyobb lesz a motivációd, tapasztalat... ;)
2017. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, szívesen elmennék dolgozni egy kórházba, de nem hiszem, hogy egy sima érettségivel felvennének. :\
2017. jan. 5. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!