Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy működik, és mi fagy be a...

Hogy működik, és mi fagy be a közkúton?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvastam, hogy nem fagy be,

márpedig ezt sokszor nem lehet lenyomni.



2017. jan. 1. 19:00
1 2
 1/19 EagleHUN ***** válasza:
73%

Nem fagy be mert télire lezárják hogy ne fagyjon be.

Na azért nem lehet lenyomni!

Sok helyen még a lenyomókart is leszedik télire, hogy ne nyomogassa senki.

2017. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Eszed tokját!
2017. jan. 1. 19:52
 3/19 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy a víztoronyban miért nem fagy be a víz.
2017. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
nálunk az emberek télen körbekötözik habszivaccsal, hogy ne fagyjon el olyan könnyen. Viszont néha, ha már totálisan befagyott, akkor tüzet kell, hogy rakjanak köré, hogy kiolvadjon. Sajnos még mindig sok helyen nincs bevezetve a vízszolgáltatás a házakba.
2017. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Engem konkrétan érdekel, hogy mi történik ilyenkor.

Mi akadályozza, hol, és hogy, hogy lenyomjam a kart?

2017. jan. 1. 22:17
 6/19 A kérdező kommentje:

[link]

Gondolom erre gondoltál, ez a kisebb.

Ennyi vizet azért szerintem nem könnyű jéggé fagyasztani, pláne, ha cserélik is.

2017. jan. 1. 22:33
 7/19 Wadmalac ***** válasza:

1-es válasz teljesen jó, nem a válaszoló eszének tokja érdemel javítást.


Az, hogy a kút vize talajszint alatt fél méterrel már nem fagy be (mert odáig nem hűl fagypont alá a talaj), nem jelenti azt, hogy a kút feljebb lévő szakaszába ne fagyhatna bele a víz.

Pontosan ezért szokták az ilyen kutakat "téliesíteni", lezárni, hogy a talaj feletti részt ne repessze szét a belefagyott víz.

2017. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

De az esze tokja, mert nem azt kérdeztem.

Igazából nem válaszolt semmire. Azt sem mondta, hogy attól, hogy elzárják, miért nem lehet lenyomni, másrészt nem azt kérdeztem, hogy amikor elzárják, azért nem jön-e víz, mert elzárták. És te se mondtad meg, hogy ha nem zárják el, akkor mitől nem lehet lenyomni.

2017. jan. 2. 12:38
 9/19 Wadmalac ***** válasza:

"És te se mondtad meg, hogy ha nem zárják el, akkor mitől nem lehet lenyomni."


Hát, barátom, akkor továbbra is inkább a te eszed tokja, mint az övé, mert a közkúttal állatira nem mondtad meg, milyen fajta, amiről beszélsz, a pumpálós, vagy a sima karlenyomós, aztán így majd biztosan csípőből megmondja neked valaki, hogy simán befagyott a dugattyúja, vagy esetleg lerögzítették a szelepét, éppen, hogy valami okos ne tudja lenyomni és kinyitni télen.

2017. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az én eszem tokját?

Az eszed tokjával közöltem, hogy nem amiatt...

A tüzeskedők se vallási okokból melegítik...

Lehet, hogy nem vagyok világlátott ember, de vagy 25 éve nem látok pumpálós kutat, lenyomósat pedig de.

Tehát, ha lenyomós, és önmaga dönt úgy, hogy nem engedelmeskedik, akkor hogy csinálja?

2017. jan. 2. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!