Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent jogi értelmezésben...

Mit jelent jogi értelmezésben lakás eladással kapcsolatban a "megtekintett állapot"?

Figyelt kérdés
Eladtam a lakásomat és a szerződés kötés előtt leírtam a vevőnek hogy mit viszek el a lakásból. Miután aláírtuk a szerződést, én felajánlottam neki hogy néhány dolgot pici pénzért eladok neki ha szüksége van rá. Mire ő azzal jött hogy feljelent mert aláírtuk hogy megtekintett állapotban vette meg a lakást így minden marad a lakásban, még a csillárok is, csak a bútorokat vihetem el.

#eladás #jog #lakás #lakás tartozéka #megtekintett állapot
2017. jan. 6. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A megtekintést a lakás állapotára szokták érteni, azaz tisztában van a vevő a felépítmény állapotával, állagával, tudomása van a hibákról, tisztában van vele ha esetleg felújításra szorul.

Ha az adás-vételnek tárgya a bútorozott lakás, akkor az bele van foglalva a szerződésbe, sokszor még leltárszerűen darabszámra és típusra beírják a szerződésbe hogy mit ruházol át. Ennek hiányában értelemszerű hogy az eladó minden személyes ingóságot eltávolít a tulajdonjog átadása előtt.


Mindenképpen az az érdeked hogy felkeresd az ügyletet bonyolító ügyvédet ennek tisztázására. Ne egy random anonim válaszoló adjon jogi tanácsot, ahol bárki bármit mondhat.

2017. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
En is igy gondoltam hogy ezt jelenti, de o allitja hogy a megtekintett allapot arra utal, hogy minden amit a lakasban latott, illetve megtekintett. A szerzodesbe beleirtuk hogy marad a konyhabutor, a legkondi meg a beepitett szekreny. Fenyegetozik a gaztuzhely miatt, mert szerinte annak maradnia kell Ptk szerint.
2017. jan. 6. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!