Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Törökül szeretnék tanulni,...

Törökül szeretnék tanulni, nehéz nyelv? Aki beszél törökül vagy épp tanulja, az kérem mondja el milyen!

Figyelt kérdés
2017. jan. 8. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyik legkönnyebb nyelv, amit tanultam.
2017. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Konnyunek eppen nem neveznem. Inkabb ugy mondanam, hogy magyar anyanyelvukent az a jo is es a rossz is benne, hogy nagyon hasonlit a magyarra. Plusz teljesen eltero elemekkel mint peldaul a "bizonytalan" mult, hogy hianyoznak az olyan szavak, mint pl. ami, aki es ezek ragozott alakjai - erre nekik teljesen mas rendszeruk van, es magyar aggyal nehez raallni, hogy ne mondj olyan mondatokat, hogy amik ugy kezdodnek, hogy "azt mondta, hogy...", mert az teljesen toroktelen. Vagy pl. teljesen uj szokeszlet (persze vannak ilyen szavaik, hogy motivacio - motivasyon, de ezek megint teljesen toroktelenne teszik a beszededet, igy mindenbol ildomosabb a "rendes" torok megfelelot megtanulni a szep beszedert) van, tehat mint spanyolban nekem pl. tok konnyu volt, hogy angolul distance, spanyolul meg la distancia, itt ilyen nincsen. Aztan ott van a beszedertes es az akcentus, az "ı" szep kiejtese...

Na mindegy meg oldalakat tudnek irni :D. Leginkabb azt tudnam mondani osszessegeben, hogy a torok egy olyan nyelv, amit nagyon konnyu rosszul beszelni (bar erthetoen, es soha nem fogjak oszinten a szemedbe mondani, hogy szarul mondtad, ezen ne aggodj :D), es ha tul konnyunek erzed, akkor meg nem igazan erted el a melysegeit (kint elve sok orosz lanyt lattam, mind "beszelt" torokul, es mind hangoztatta, hogy milyen konnyu - igy a felsofokuhoz kozeledve viszont latom a kiirasaikat, neha hallom oket, es mar ertem, hogy miert hiszik azt hogy jol beszelnek, es konnyu... mert total a kozeleben sincsenek a "valodi" toroknek :D).

2017. jan. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Azt lehagytam, hogy nekem ugy hogy szerelembe estem vele, es imadom es van ra motivaciom, ugy volt kb. 7-8 honap a B2 kozelebe eljutni. De en kint eltem, mindennap hallgattam, tanultam, gyakoroltam stb.:)
2017. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. jan. 10. 07:12
 5/5 anonim válasza:
NEKEM VAN TÖRÖK ISMERŐSÖM DE NINCS
2017. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!