Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri a spanyol nyelvet...

Megéri a spanyol nyelvet tanulni? Valaki esetleg tanulja is?

Figyelt kérdés
A suliban angolul tanulunk. De nekem nagyon tetszik a spanyol nyelv is. Szeretnék megtanulni legalábbis alapfokon. Kezdetnek. Egyedül is meglehet? Nehéz nyelv angol mellett?

2016. júl. 3. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Elég sok helyen beszélik, úgyhogy megéri tanulni.

Nagyban könnyíti a tanulást, hogy sok szó ismerős lesz már, tekintve, hogy az angol szavak fele latin eredetű.

Egyedül tanulni nem tudom, mennyire nehéz, de ha valamiért nem menne, még mindig felveheted második idegen nyelvként gimnáziumban :)

2016. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Gimis vagy? Nagyon sok gimiben tanitanak spanyolt, ha nem azt vetted fel, szerintem biztos talalhatsz egy rendes osztaly/evfolyamtarsat esetleg tanart is a suliban, aki hajlando maganorakat adni neked. Vagy ha ez nem megy, a magantanar is ott van, bar nyilvan konnyebb nemettanart talalni, mint spanyolt, de azert nem lehetetlen :)

Egyedul eleg nehez, de megprobalhatod. Nezegess nyelvlecke videokat, ha mar kicsit megy, akkor pedig mellette sok-sok spanyol nyelvu filmet, sorozatot (szappanoperak elonyben :p), esetleg hallgass dalokat.

Egyebkent szep nyelv, bar en a del-amerikai hangzasuba vagyok beleesve, de az europai sem csunya :) es persze ne ijedj meg, nem egetrengeto a kulonbseg. Maga a hangzasa nekem valahogy olyan romantikus, erzelmes *.*

En ugyan nem tanulom, de vannak osztalytarsaim, akik igen, es szeretik. Nyilvan kell vele foglalkozni, de messze nem szenvednek annyit, mint mondjuk a franciasok. Pl. a kiejtesere egyszer kell csak raerezni es menni fog, ami nehezebb, az a nyelvtana, de nem kell annyit kinlodni vele, mint a nemettel, orosszal.

Ui:termeszetesen a peldak emlitesevel egyik nyelvet sem akartam lehuzni

2016. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

:) Sajnos a sulinkban nincs lehetoseg spanyol nyelvet tanulni.:/

Ugyhogy maradt a magántanár vagy magam.:D

A kiejtés amugy meglepoen "konnyu". :)

Konnyu szavak vannak viszonylag. Naa a nyelvtant azt nem tudom. Azt meg nem kezdtem bogaraszni. :D

2016. júl. 4. 07:22
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

NEM, nem éri meg Mo-n spanyolul tudni.


Beszélek spanyolul, és tapasztalatból mondom, hogy a magyar munkaerőpiacon SEMMIT értsd, SEMMIT nem ér az, ha beszélsz spanyolul; kereskedelmi kapcsolatunk elenyésző Spanyolországgal és zéró délamerikával, így eme jelenség könnyen magyarázható.

2016. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Utolso, valahol igazad van, manapsag tenyleg inkabb nemetul, oroszul meg kinaiul erdemes tanulni itthon, de mi van, ha a kerdezo nem (csak) Magyarorszagban gondolkodik? Amerikaban angol es spanyol nyelvtudassal tied a vilag.
2016. júl. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Persze, meg délamerikában is tidé a világ, pont ezért kezdtem úgy, hogy NÁLUNK nem éri meg a spanyol nyelv.
2016. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem túl haszbos itt a spanyol, de az orosz is túlértékelt. Több ismerősöm jól beszélt oroszul, de semmire nem tudta használni, ezért elfelejtette. Kínaiak is tudnak angolul. Amelyik nem, annak tolmácsol az itt született vagy felnövő félvér. Angol mellé németet érdemes vagy esetleg franciát. Utána jöbetnek a hobbi nyelvek.
2016. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A spanyolt valóban sokan beszélik, de nem ártana megnézni kik.
2016. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
#4es voltam, köszi a lepontozást gyökerek...
2016. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
En nem pontoztam le senkit.
2016. júl. 11. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!