Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tudás is elég tehetség...

A tudás is elég tehetség nélkül? (Lent magyarázom)

Figyelt kérdés

Hogy pl valaki lehet úgy híres hogy nincs tehetsége csak tudása? Pl razoláshoz kell tehetség de ha elég tanfolyamra jársz megtanulsz rajzolni úgy is.

Vagy valaki híres gitáros akar lenni de nincs különösebb tehetsége hozzá attól még lehet jó ha eleget gyakorol, nem? A tehetség nyilván nagy előny, de anélkül is el lehet érni magas szintre valami művészetben? (Zene, rajz, stb) Ha tudást szerez belőle gyakorlással, tanulással ilyesmi



2017. jan. 14. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok zenész vállalja nyíltan, hogy amikor elkezdték az egészet (csajok, buli, zenek miatt), akkor egyáltalán nem voltak profi zenészek. Ma is rengeteg olyan műfaj van, ahol nem feltétlen szükséges hatalmas tudás ahhoz, hogy valami maradandót alkoss. A munka világát sem csak a szaktudás mozgatja, ott is rengeteget számítanak a soft skillek, a nyelvi készség.


De ahhoz, hogy valami technikásabb dologba is belekezdj, oda kell 5-10-15 évnyi tudás, ami semmilyen tehetséggel nem pótolható.

2017. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdésben van a válasz. Nem is a tudás, hanem a gyakorlat az, ami elegendő tehetség nélkül. Van egy klisés mondat, ami viszont nagyon igaz: "A tehetség csak 10%". A tehetség egyedül arra jó, hogy megspórolj magadnak egy kis időt, mert amíg a tehetséges mondjuk 14 évesen már úgy rajzol, mint Picasso, addig a tehetségtelen lehet, hogy ugyanazt a szintet csak 20 éves korára éri el. De eléri, és ez a lényeg.

És személyes véleményem ember sokkal jobb egy tehetségtelen, de szorgalmas ember, mint egy tehetséges, de rémesen lusta ember.

2017. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

//Nem tudom, az utolsó mondatba hogy sikerült beírni egy felesleges "ember" szót. :D Azt hiszem, megtaláltam a tehetségemet, szóval el az útból, mert itt jövök én! //


Viccet félretéve, ezt akartam volna írni:

"És személyes véleményem szerint sokkal jobb egy tehetségtelen, de szorgalmas ember, mint egy tehetséges, de rémesen lusta ember."

2017. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez így működik, akinek nincs tehetsége a rajzhoz pld. gyakorolhat akármennyit, az életben nem lesz Picasso.
2017. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem igen, én a tehetség létezésében nem is nagyon hiszek ilyen művészeti területeken, inkább csak sportban.

Ne azt nézd, hogy valaki hány éves, hanem hogy valaki hány évet (és milyen gyakran) foglalkozott egy dologgal. Lehet, hogy valaki 16 évesen jól rajzol, vagy gitározik ha 6 éves korában kezdte. Ő már 10 évvel többet foglalkozott azzal, amit te éppen el akarsz kezdeni. Egyébként idősebb korban sokkal könnyebben is fejlődik az ember, ha már van önkritikája, és meg tudja ítélni, hogy miben jó, miben nem, miben kellene fejlődni, főleg ha önerőből tanul valaki valamit.


Én internetről tanulok rajzolni, és ha valaki komolyabb dolgot is rajzol, pl. képregény, rajzfilmes stílus, anime, vagy bármilyen kép amihez saját maga találja ki a hátteret/karaktereket, ahhoz rengeteget kell tanulni. Anatómiatudás kell emberekhez, állatokhoz, ismerni kell az anyagokat (bőr, fém, szőr, fa, stb.), színeket, milyen világításban mi hogyan viselkedik, hogyan árnyékold. Emellett perspektíva, épületek, növények, stb. háttérhez. Ha valaki csak fotókról rajzol portrékat ahhoz inkább csak megfigyelő képesség kell, és az elején rácsozott papírral is gyakorolhat hogy az arányok jobban menjenek.

Tapasztalatom nincs, de gondolom a gitározással is hasonló a helyzet, először meg kell tanulni több dolgot (kottaolvasás, melyik hangot melyik húrral szólaltathatod meg, hangolás, stb.), aztán lehet zenéket megtanulni, gyakorolni. Mellette lehet gitárosokról videókat nézni és figyelni, kielemezni a technikájukat, vagy különböző emberektől oktatóvideókat nézni.


Ami eszembe jutott még, hogy láttam néhány videót, hogy egy év alatt emberek megtanultak táncolni az internetről, előzetes tudás nélkül (dance in a year a videó neve ha jól emlékszem). A lényeg az, hogy legyen meg az elhatározás, valamilyen szinten folyamatosan foglalkozz vele ahogy az idő engedi, és ne hasonlítsd magad másokhoz.

2017. jan. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van művészetekben is olyasmi mint a sportban: a tehetség kijjebb tolja a korlátaidat, de a korlátaidhoz mindig rengeteg fegyelem vezet. Fegyelem mint szorgalom, és fegyelem mint kitartás.


Maradnék a zenénél, nekem arra van rálátásom. Ha valaki nem érzi az arányokat, nem hallja a frázisokat teljes részletességükben, ha nem képes többfelé figyelni belül, miközben valójában csak sodródik a pillanattal egy zenekar "pillanatába" olvadva, akkor lehet ő bármilyen eltökélt, maximum elhaknizgat majd.


Ha valaki tök botfülű, ahhoz is gyenge, hogy fogalma legyen arról, milyen bántóan rossz, amit csinál, akkor lehet ő a gyakorlásban jó katona... Nincs akadálya, hogy televíziós karrierig jusson, amióta itt vannak nekünk ezek a tehetségkutatónak álcázott reklámblokk-felületek, de igazán nagy segítség neki, ha jóval hamarabb elveszi valaki a kedvét ettől az egésztől.

2017. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Olvasd el Betty Edwards Jobb agyféltekés rajztanulás című könyvét. Nagyon sokat tud segíteni. Én még nem olvastam végig de eddig hatalmas fejlődésen mentem keresztül. Sok sikert!
2017. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!