Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Magyar Posta hivatalos...

A Magyar Posta hivatalos szervnek/hatóságnak számít?

Figyelt kérdés

Szeretném kérdezni, hogy ha a NAV-tól érkező levélről értesítést nem kaptam, hogyan tudom bizonyítani, hogy önhibámon kívül nem vettem át a levelet?

Panaszt tettem a postánál, de azt írták vissza, hogy a rendszerük szerint a kézbesítések megtörténtek, ami nem igaz!

Sajnos már nem az első alkalommal fordult elő, hogy a kézbesítő hibázott, ezért kb. 15 panaszt írtam már, amelyekre (amikor tudtam bizonyítani a hibájukat) az volt a válasz, hogy "elnézést kérnek".

Most a NAV azt mondja, ha a Posta nekik azt az információt adja, hogy a levél kézbesítési kísérlete megtörtént, azt (hiába nem tudja ezt a posta bizonyítani) nekik el kell fogadniuk, mert a Magyar Posta hivatalos szervnek/hatóságnak számít. Ez valóban így van?



2017. jan. 23. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A Magyar Posta közfeladatot lát el az egyetemes postai szolgáltatás keretén belül (posta tv.). Ettől függetlenül nem hatóság. Részvénytársaság, és még nem is 100%-ban állami tulajdon.


A kérdés másik felére válaszolva pedig a levelet nem kell átvenned ahhoz, hogy beálljon a kézbesítési vélelem. Két (igazoltan) meghiúsult kézbesítés után kézbesítettnek kell tekinteni a küldeményt (közigazgatási eljárási törvény (Ket.) 79.§).

A posta pedig elég könnyen ki tudja mutatni, hogy a levél ott volt, minden érintett postahelyen beolvassák a ragszámot és a kézbesítésért felelős postahivatalban is áll elég sokat.


Menj be a NAV ügyfélszolgálatára és kérd ki az iratot.

2017. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az iratot már átvettem, és most a kézbesítési vélelmet szeretném megdönteni.

A lényeg, hogy állítok én valamit, a posta az ellenkezőjét, egyikünknek sincs bizonyítéka (hacsak nem nyilatkoztatom a családtagjaimat), akkor miért a posta álláspontját KELL elfogadnia a NAV-nak?

2017. jan. 24. 14:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor ha jól értem az ügy már végrehajtás alatt van/bíróság előtt van.

Azt javaslom keress fel egy ügyvédet, aki ezt rendbe rakja és be tudja ezeket az iratokat szerezni.

2017. jan. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"miért a posta álláspontját KELL elfogadnia a NAV-nak?"


Erre egyszer a válasz, ez van a törvényben (amit korábban behivatkoztam).

Ha az ajánlott levelet/hivatalos iratot a (bejelentett) lakcímedre címedre küldte a NAV, akkor nehéz lesz megdönteni a vélelmet. Szerintem ne ebbe öld az energiáidat.

2017. jan. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!