Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nincs felhőkarcoló...

Miért nincs felhőkarcoló Magyarországon?

Figyelt kérdés
Van valami különösebb oka (azon kívül, hogy nem lenne rá igény mert szerintem lenne) annak hogy nincs Magyarországon 20-25 emeletnél magasabb épület? Illetve igaz az, hogy Budapesten a repülőtér miatt nem engednek huszonakárhány emeletnél magasabbat?

2017. jan. 24. 21:21
 1/9 Psycho válasza:
87%
Nem vagyok ebben szakértő, de amennyire tudom Mo-on a talaj szerkezete egyszerűen nem bírná el az ilyen magas épületek tömegét.
2017. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát szerintem ez nem lehet gond, hisz a teherhordó réteg nincs elérhetetlen mélységben. Szerintem mély alapozással meg lehetne oldani. (cölöpalap + vasbeton gerenda rács szerkezet és arra felhúzni az egészet. Mondjuk én se értek hozzá annyira. :) Azért köszi a választ :)
2017. jan. 24. 21:56
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Mert a felhoket megkarcolja. Hulyeseget fere teve. :))Magyarországon felhőkarcoló ??? 10 evbe telne 3 emelet =))
2017. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Talán azért, mert Magyarországon nem méreg drága a telek. Az USA térképét, ha megnézed, ha csak földszintes házak lennének, még akkor is nagyon üres lenne. A felhőkarcolók ott épültek, ahol a spekulánsok miatt olyan irgalmatlan drágák a telkek, hogy rákényszerülnek felfelé törekedni.

A világban nem sok helyen épülnek felhőkarcolók, legalábbis olyan magasak nem, mint ott.

2017. jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Minek?


A repülőtér: a kifutó tengelyében jelenthetne csak gondot, ahol nincs mélyrepülés, lehetne. Csak semmi értelme, s sok gondot jelent.

2017. jan. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az igény az nem lényeg azt teremteni kell.


#5 az alatt, hogy "sok gondot jelentene" mit értesz?

2017. jan. 25. 06:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy ő mit ért, nem tudom. De pl. ha tűz van, akkor nem lehet egykönnyen oltani, menteni az embereket.

Nehezebb felpumpálni a vizet is, gravitációs úton nem megy fel. (Egy településen elég víztornyot építeni a legmagasabb pontra. A felhőkarcolónál mi magasabb?)

Sokkal komolyabb biztonsági rendszerek kellenek, magas karbantartási költséggel. Pl. liftek. A tizedikről Mari néni még lebotorkál, ha a felvonó nem működik, a 102. emeletről már te sem jössz le egykönnyen gyalog.

A rengeteg lakó vagy alkalmazott kiszolgálása is komoly kihívás. Pl. parkoló, vásárlás, vendéglátás, rakodási hely ezekhez. Ez csak egy-két dolog.

Semmi értelmi sincs, az igény felkeltése is teljesen értelmetlen.

2017. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Nagyvárosokban is csak a központokban vannak. Ott elég drága a telek. Mondjuk a várba felhúznának egyet az eléggé tönkre vágná az összképet.
2017. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
65%

#7 A vízfelpumpálást nem oldották volna meg nem lenne divat üveg felhőkarcolót építeni akár 60 fok is lehetne bent.


Úgy csináják hogy lent egy szivattyú onnan fel megy és ahol gyengülni kezd ott van víztározó onnan megy megint fel fel fel, legfelül van egy nagy víztározó és így az egész felhőkarcoló egy víztorony.


Itt azért nem elterjed el mert nem vagyunk annyian nem kellett a házakat felfelé nyújtani elegendő lakásnak


De van rá szükség.

2017. júl. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!