Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lottón mindenkinek ugyanannyi...

Lottón mindenkinek ugyanannyi esélye van nyerni vagy azt is manipulálják a bankok vagy a Szerencsejáték zrt?

Figyelt kérdés
Ha minden héten ugyanazokkal a számokkal "játszom" akkor előbb-utóbb nyernem kéne nem? Tudom, hogy vannak akik évek óta vagy akár több tíz éve ugyanazon számokkal lottóznak de elvileg így nyerni kéne nem? Vagy "bunda" az egész?

2017. jan. 26. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Egy a több millióhoz az esélye, hogy nyersz. Ha 50 éven át minden héten megjátszod ugyanazokat a számokat, az is csak kb. 2500 hét, vagyis még mindig nagyon kicsi annak az esélye, hogy lesz egy telitalálatod.
2017. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem bunda, bár te nem érted a működését. Az ötös lottón 44 millió különböző kombinációban lehet 5 számot megjátszani. Az esélyed minden héten ugyanakkora, mivel minden héten ugyanabból a 44 millió kombinációból történik a húzás. Soha nem fog az esélyed sem nőni, sem csökkenni.


A játékot semmi értelme manipulálni, mert a tiszta matematikai esélyek is olyan alacsonyak, hogy azt nem kell még rontani. Oszd el az 1-et 44 millióval, és rájössz miért.

2017. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Húha :D Kicsit hülyének érzem magam így, hogy ezt kiírtam :D No kommentary! :D
2017. jan. 26. 18:49
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást :D
2017. jan. 26. 18:50
 5/19 A kérdező kommentje:
c*
2017. jan. 26. 18:50
 6/19 anonim ***** válasza:

Természetesen ahányszor különböző számokat játszol meg egy héten belül, annyival mindig növeled az esélyedet.


De ahhoz hogy 1 százalék legyen a nyerési esélyed a telitalálathoz, 440 ezer szelvényt kellene kitölteni különböző számokkal egy héten belül és feladni őket. Ennek az ára pedig 110 millió forintba kerülne úgy, hogy még mindig 99% az esélyed arra hogy nem nyersz.


Olyan minimális tehát a nyerési esély 1 szelvény/játékmező megjátszásával, hogy semmi értelme annak hogy manipulálják.

2017. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Manipulálni nem csak a fentiek miatt felesleges. Az egész a bizalomra épül. Ha elkezdenek az emberek azon filózni, hogy talán csalnak, akkor sokkal kevesebben fognak játszani. A kifizetések összesen is csak töredékét teszik ki a teljes bevételnek. A nettó nyereséghez képest is csekély.

A húzásban részt vevők sem tudnak zsebre manipulálni. A rendszer túlbiztosított, egy ember semmit nem tud tenni, több közreműködő kellene hozzá, s a kockázat elképesztően magas.

Egyedül a totóban rá lehetőség, de ott is csak kívülről. Tehát pl. nyertes szelvényt képtelenség utólag generálni, a meccset kell megvenni.

2017. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Nana!

A fentieknek mind igazuk van... de azért volt már olyan eset, hogy valaki nyert, és érdekes módon pont akkor más is nyert, de ő 10 szelvénnyel. Az igazi nyertes a nyeremény tizedét se vitte el. Ilyen nincsen, hogy legyen egy nyertes, és UGYANAKKOR legyen egy 10 szelvényes nyertes is!


Régebben használtak hűtött golyókat (elég sokáig keresgélt a delikvens, mire megtalálta) - ma pedig elektronikus húzás van, azzal bármit meg lehet tenni. Régebben rendszeresen volt kettesünk, és minden évben egy hármas. Mióta elektronikus, azóta minden évben van legalább egy kettes.

2017. jan. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8-as! Sok valótlanságot írsz! Hűtött golyók valóban voltak, de a Merkúr telepen, nem a lottóhúzásban.

A régi rendszer felügyeletében közeli rokonom is részt vett, s beszélgettünk ilyen dolgokról.

Mint írtam, semmi értelme a kihúzott számokkal variálni. A régi rendszerben, amikor teljesen kézzel ment a feldolgozás, honnan lehetett tudni, mi az az öt szám, amit senki nem játszott, meg, vagy kevesen?

Gondolkozz már egy kicsit! Ha van egy bennfentes, s annak a számait kell kihúzni, akkor mi a biztosíték arra, hogy nem volt még másik öt ugyanazon számokkal?

Vagy az sem baj, ha osztozni kell másokkal? A csalásban túl sok embernek kell együttműködnie ahhoz, hogy eredményes legyen. És őket figyelik a legjobban.

Ha az egyik elszólja magát, vagy költekezni kezd, bármi változást észlelnek, a bukás garantált.

Az államnak nem érdeke fedezni őket.

A mai rendszerbe elvileg bele lehetne nyúlni, de ez is túlbiztosított. Nem lehet a számítástechnikai rendszert kijátszani.


Az említett furcsaságra jól emlékszem. A 1+10 nyertesből az utóbbi összefüggő sorszámú szelvény volt.

Nincs benne semmi rendkívüli. Én is játszottam tíz szelvénnyel, s azonos számokkal. Csak nekem ötösöm nem lett. Kisebb összeget nyertem.

Nem tipikus, de van benne ráció, hiszen nem a fele jutott neki, hanem 10/11 része.

2017. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"Csak nekem ötösöm nem lett."

Na, erről beszéltem.

NINCS olyan, hogy:

- olyan nyerje az ötöst, aki 10 szelvénnyel játszik,

- kettő ötös is van egyszerre,

- ÉS ez a kettő EGYÜTT forduljon elő!

Ez csakis arra való, hogy elhappolják az igazi nyertes elől a pénzt.


A másik, hogy a számítógépes feldolgozásnál nagyon kevés embernek kell csalni, ez a szép benne.

2017. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!