Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak verset?

Hogyan tanuljak verset?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem hogyan tanuljam meg Petőfi Sándortól a János Vitéz 1. fejezetét?

11/L


2017. jan. 29. 18:06
 1/3 anonim válasza:

Mindenki máshogyan tanul verset.

Van, aki leül és megtanulja egyszerre az egészet. Valaki beosztja és minden nap megtanul egy versszakot. Van, aki naponta többször elolvassa az egészet, vagy éppen versszakonként így egyre előrébb haladva. Nekem pl. az jön be, hogy felolvasom magamnak, felveszem és naponta többször, kisebb, nagyobb szünetekkel visszahallgatom, hozzá olvasva a szöveget a könyvből. Volt hogy csak kb. tudtam egy verset, csak az volt a szerencsém, hogy én feleltem belőle utoljára és mire mind az akárhány osztálytársam végigmondta az egészet én is megtanultam. Azóta alkalmazom a diktafonos módszert és nekem nagyon bejön. Ha nem szereted hallani a saját hangodat a YouTube-ról is kereshetsz egy jó színészt, akkor még szépen is mondod majd.

Mindegy hogyan tanulod, az a lényeg, hogy menjen és figyelj arra, hogy melyik versszak után melyik jön - én ezt tévesztettem el mindig. :D

2017. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én páldául mindig vizuálisan képzelem el gondolatot kötök gondolathoz. Ha az értelmét nézed,képekben látod,sokkal egyszerűbb :)
2017. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Igaza van a #2-nek. A barátnőm mindig úgy tanul verset, hogy részletekben lerajzolja a történetet. Egy ideig még papírral tanul, aztán már megy neki az ábrák nélkül is. Nekem ez nem jött be, de te megpróbálhatod,hátha.
2017. jan. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!