Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A death note-ba helyes e...

Ancsa itachi kérdése:

A death note-ba helyes e Yagami Light elve miszerint ki kel irtani a gonoszokat minden áron?

Figyelt kérdés
ti mit tennétek a helyébe?

2017. jan. 29. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Piti bűnözőket halomra ölni szerintem elég értelmetlen. Ezeknek az embereknek általában elég sz'r életük van, a körülmények taszítják őket a bűnözésbe. Persze, nem jó amit csinálnak, de Light módszere csupán annyit változtat a képleten, hogy a rengeteg sz'r helyzetben lévő ember majd félni is fog a rejtéjes haláltól... A korrupt elitet lenne esetleg értelmi kiszedni, azokat az iszonyat gazdag és kapzsi embereket, akik kizsákmányolják a világot. De a helyében lehet, hogy egyáltalán nem használnám.
2017. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A saját elvei szerint saját magát is meg kellett volna ölnie nem? Hiszen a legszörnyűbb bűnözők közül való volt: egy tömeggyilkos.
2017. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Én nem biztos hogy ezt tettem volna de azért azt hozzá kell hogy egyet értek a módszerével
2017. jan. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak, olyan emberek akik megérdemelnék a halált, ezt elég sokan így gondolják. És őket talán még én is megölném, de persze nekem nem lenne akkora bátorságom, hogy megtegyem, ahhoz túl gyáva vagyok. Főleg ha az ellenfelem L lenne. Egy ideig szerintem bárki egyetértene Light-tal, a gond szerintem azután van, hogy nemcsak gonoszokat öl meg.
2017. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
még ha az ellenfél maga L akkor is a villágot valakinek meg kel tisztitanija a bűntől ha kel a saját, illetve mások élete árán is.
2017. jan. 31. 23:14
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, szerintem addig amíg csak gonosz embereket ölt addig nem volt gond. De miután már a saját védelmében ölt, utána vált igazán rosszá. Persze utána is ölt gonosz embereket, de utána már ő maga is rosszá vállt, olyanná vállt, mint amilyen embereket el akart tüntetni a világból.
2017. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

"akkor is a villágot valakinek meg kel tisztitanija a bűntől ha kel a saját, illetve mások élete árán is."


És ki az a tévedhetetlen akinek joga van elvenni mások életét? Ki döntheti el melyik bűn érdemel halált, és mi bűn egyáltalán? Vannak olyanok a történelemben, akiket azért öltek meg mert nem voltak keresztények, ugyanis ez BŰN volt az akkori felfogás szerint. Másoknak azért kellett meghalniuk, mert a saját nemükhöz mertek vonzódni, és a többség szemében ez bűn. A mai napig vannak nők, akiket azért ölnek meg mert engedetlenek a férjükkel, apjukkal szemben. Sőt olyat is halálra köveztek, akit megerőszakoltak, mert a házasságtörő nő büntetése halál náluk.


Na ezek után megkérdezem ki dönti el mi számít bűnnek? Ki olyan öntelt hogy azt higgye joga van mindenki másra rákényszeríteni a saját értékrendjét?

2017. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Termeszetesen sokkal felenkebben tettem volna ugyanezt. Arrol nem is beszelve, hogy kozel sem vagyok annyira inteligens mint Light, L elso fordulataval lebuktam volna. Mindezek ellenere egyetertek vele es az elveivel. Illetve nem tamogatom az elottem szolot. Tul okosat akartal mondani, pont ezert nincs igazad! 😊 Igenis egy normalis ember tudja, hogy mi bun es mi nem. Es nem tesz olyat ami helytelen. Ha hiszed ha nem letezik helyes es helytelen. Egy atlagos ember aki nem lop, nem ol es megcsak nem is vonzodik a sajat nemehez az tudja, hogy mi szamit bunnek es mi nem. Ezt jol vesd az eszedbe.
2019. febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"egy normalis ember tudja, hogy mi bun es mi nem." Te akartál okosat mondani, kár hogy ostobaság lett belőle...
2019. febr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Hat akkor ezek utan nincs mas minthogy kijeletsuk azt, hogy nem ertunk egyet. Igaz?
2019. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!