Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan írjak verseket?

Hogyan írjak verseket?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek!! :D :) Ha lehet írnátok(már akinek van) saját verseket?

2017. jan. 30. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Az, hogy rímel, nem elég. Nem ez teszi a verset. Maximum a dalszövegeket. Én nagyon szeretem, ha rímel, de inkább legyen elemi hatással rám (pl. Pilinszky: Terek)

2. Úgy nem érdemes leülni, hogy na én most szépen összehozok egy verset. Ha van valami élményed, ami feszít belülről, és legszívesebben világgá üvöltenéd, világgá sírnád, világgá énekelnéd, akkor azt érdemes versbe önteni.

3. Olvass sokat, hogy bővítsd a szókincsedet. A legjobb, ha nem csak modern íróktól olvasol (és modernnek számítanak azok a külföldiek is, akiket mostanában fordítottak le). Hagyd, hogy hasson Rád a nyelv dallama, íze, ne tartozz azok közé, akik addig nyöszörögtek, amíg a villamoson le nem cserélték a "fogódzkodni" szót a "kapaszkodni"-ra, mert azt gyakrabban használjuk.

4. Az egyéni szokás vagy ihlet kérdése, hogy először a címét adod meg, vagy először a verset írod meg.

5. Szintén költőnként változik, hogy egyszer megírja és soha többé rá se néz, vagy még évekig csiszolgatja.


Nagyon kíváncsi vagyok, azért ha írtál már verset, és megosztanád velem üziben, szívesen venném :-)

2017. jan. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!! Nem még nem írtam verset. Pedig nagyon akarok. :D
2017. febr. 12. 15:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha azóta írtál, én is szívesen látnám privátban.
2017. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!