Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitcsinaljak? 0 vagyok angólbó...

Mitcsinaljak? 0 vagyok angólból! (Lent)

Figyelt kérdés
Mitcsinaljak? Angólból 0 vagyok nyelvtanilag, egy mondatot nem tudok leírni. Az iskolában egy feladatlapot nemtudok megcsinálni. Matekból sok a lemaradásom és tanárhoz is járok, de nyáron kellene mennem heti kétszer, hogy pótóljam a lemaradásom. Angól tanárhoz nem akarok járni mert már a matek is elveszi az időmet.Hogy tanuljam az angólt egyedűl,hogy tudjak?
2017. jan. 30. 21:30
 1/3 anonim válasza:

Én úgy kezdtem, hogy nekem tetsző dalokat fordította. Vettem egy füzetet, a bal oldalra leírtam angolul a szöveget, a jobb oldalra fordítottam. Nem is gondolnád, mennyit segít, persze nem 1-2 , de 10-15 után már komoly változást láthatsz. Ami még nagyon jó (bár én személy szerint általában lusta vagyok hozzá), hogy sorozatokat angol szinkronnal+ magyar felirattal nézel. Rengeteg szó, mondatösszetétel, kifejezés, szórend beépül :)

Ha a suliban van angolórád, próbálj meg jobban odafigyelni, megérteni azt, amiről éppen szó van, ha mégsem fognád fel elsőre, kérdezz bátran, a tanár biztosan szívesen elmagyarázza :)

Ha esetleg van kedved, rámírhatsz privátban, talán tudok segíteni, most készülök középfokúra :)

16/L

2017. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az angol tanarok az iskolaban eddig nem értették meg velem az anyagit ,csak leadták órán most is így van
2017. jan. 31. 14:56
 3/3 anonim válasza:

Szerintem elég sok tippet írtam, olyanokat, amik nekem bejöttek. Ha egészen egyszerűen lusta vagy leülni és megtanulni, az nem a tanárokon múlik, csakis rajtad. Egészen egyszerűen át kéne nézni az anyagot óráról órára, megtanulni a hozzákapcsolódó szavakat és nem itt, gyakorin siránkozni, hogy nem megy. Az előző válaszomban azt is felajánlottam, hogy írj rám privátba és segítek, de te ezzel a lehetőséggel sem értél. Ha nem vagy hajlandó tenni érte, nem fogsz fejlődni!

-Előző válaszoló.

2017. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!