Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azt akarom kérdezni hogy ki...

Horvathnora02 kérdése:

Azt akarom kérdezni hogy ki volt már japánba és milyenek a tapasztalatai róla (emberekről, szokásokról, és magárol japánról)?

Figyelt kérdés
Nekem az az álmom hogy egyszer kijutok japánba.És szeretném tudni mire számítsak.Nagyon szeretnék egyszer legalább életemben kijutni.Amúgy Baján élnek japánok? Mert én még nem láttam egyet sem max kínait.Ha kijutnék valamilyen módon akkor milyen papírok szükségesek az utazáshoz? és kb mennyi pénzt kellene szánnom erre az utazásra a jövöben? Mert hallottam hogy japánba elég drágák a szállodák meg az albérletek. Válaszotokat izgatottan várommm :D Amúgy 14 vagyok lány.

#utazás #Japán #magyarok akik voltak már japánba #japánok akik magyarországon élnek
2017. jan. 31. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalattal sajnos nem rendelkezem, de nagy vágyam nekem is. :) Egy jó haverom volt kint cserkésztalálkozón, ahol bejártak elég sok helyet, ismerkedtek a kultúrával, az ottani emberekkel. Ő nekem CSAK jó dolgokat mondott, azt mondta a leginkább hangoskodó, vandál, nem odaillő módon ők maguk viselkedtek, pedig átlagos magyarként mentek ki, mégis érezték 1 nap után, hogy ez az életstílus nem odaillő. :D

A kultúráját imádta legalább egy picit is megismerni, azt mondta amint lesz lehetősége újra ki fog menni. A szokásaikat nehéz megszokni, mert rengeteg dolgot meg kell tanulni, persze ha turista az ember, akkor elnézik, hogy nem ismeri/nem tartja be őket, de ő néha kellemetlenül érezte magát, eléggé szorongó jellem. :D Persze... oda akkor érdemes menni, ha nem az animékből áll számodra a japán kultúra, mint sok ember számára, akik hasonló kérdéseket dobnak fel... ><

2017. jan. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igaz a japán animékért mangákért is oda vagyok de számomra japán több mindenből áll. Örülök hogy van azért valaki olyan is mint én akit ennyire érdekel japán, mert az iskolában nem nagyon reklámozom mivelhogy mindig aszt mondják miért pont japán miért nem amerika blah blah..Ugyanúgy a családom is. Ők nem látják azt hogy milyen érdekes,izgalmas és csodálatos is a japán kultúra a beszéd és a helyek.Nekem most az a tervem hogy gyűjtök pénzt és ha összegyűl mindenféleképp kimegyek de elsődlegesen a nyelvet tanulom majd meg.:D ja és köszi a válaszodat:)
2017. jan. 31. 20:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretnék egy japán emberrel találkozni.Dehát itt baján egyet se látni. Egy csomó mindent szeretnék kérdezni japánról.De magamat ismerve úgyse mernék odamenni egy vadidegenhez azt leszólítani hogy "hé te japán vagy akkor gyere már egy csomó kérdésem van hozzád" XDDD . Nekem van egy rossz szokásom sajnos.Ha meglátok egy olyan embert akinek húzott szeme van bámulni kezdem (azért hogy megállapítsam hogy ez most kínai vagy japán XDD)és ez pont múltkor volt a tescoban a kínai ember meg észrevette hogy bámulom és mosolyogva odaszólt:-hello én meg visszaköszöntem .Szerintem nem tudott magyarulXDD de nagyon rendesnek látszot:) De van olyan mikor nem bámulom azért úgy őket és akkor is kiszúrnak XDD de amúgy nagyon rendesek a kinaiak is.:) Kár hogy eddig még japánnal nem találkoztam:(
2017. jan. 31. 20:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy mi az a cserkésztalálkozó?
2017. jan. 31. 20:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is szeretem az animéket, nem amiatt írtam. :D De szörnyű, hogy vannak akik csak emiatt akarnak kimenni... aztán persze csalódnak, amikor meglátják, hogy nem sok köze van a kultúrához... vagy jobb esetben ráeszmélnek, hogy milyen gyönyörű. ^^ Nagyon értékes országnak tartom Japánt az emberiség számára mind kulturális, mind fejlődési szempontból. ^^

A nyelv rettenet nehéz, de sok sikert hozzá! ^^ :D A pénzt pedig nem könnyű összeszedni. o.o :D Vagy Japánért mindent taktikát használsz? :DDD

Kínos történet :D Én kinőttem a szorongást, Te is ki fogod gondolom. ^^ 14 évesen ugyanígy álltam az idegenekhez, majd elmúlik. :3 :D


Hát... ahogy elmondta... cserkészek összegyűlnek a világ minden tájáról és járják a világot. ^^ Nagyon szórakoztatónak tűnt, de én nem tudnám finanszírozni, ennek ellenére érdekel amiket mesél. :3 :D

2017. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyenlőre legyen az az álmod, hogy megtanulsz rendesen magyarul. A japánok nem szeretik a buta embereket. Azokat főleg nem, akik csak a származásuk miatt barátkozna velük. Sok ázsiait ismerek és taszítja őket a pozitív rasszizmus is.
2017. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy 14 éveshez képest nagyon jó a helyesírása, szóval nem értem miért butáztad le. :) A pozitív rasszizmusról alkotott vélemény pedig emberfüggő, szerintem az általánosító ember számít butának. :P
2017. febr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az Eupolisz-nak van Japán útja, én azt néztem ki, nekem is japán az első a bakancslistámon, addig tuti nem halok meg amíg ott nem voltam.😆

Eupolisszal utaztunk már ázsiába, és ugyanaz vezette a túrát mint aki a japánt is. Igaz hogy a japán út iszonyat drága, de megéri. (Aki meg csak animék miatt menne, annak Akihabara az egyetlen cél)

[link]

13/L

2017. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

„Egyenlőre legyen az az álmod, hogy megtanulsz rendesen magyarul. A japánok nem szeretik a buta embereket. „


egyelőre, nem egyenlőre, te lángész. szép öngól. az „és” elé meg kell vessző, ha nem felsorolás.

ráadásul egy 14 éves lányba kötöttél bele, miközben semmivel nem írsz jobban, mint ő. nekem úgy tűnik, itt egyedül te vagy buta :D

2021. okt. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!