Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A trianoni békeszerződésbe mi...

Vilk kérdése:

A trianoni békeszerződésbe mi ál konkrétan. Nem az előzmények és az óda vezető út érdekel, hanem mi ál benne?

Figyelt kérdés
Nemrég ugy hallottam hogy az csak 100 évig szól. És utánna minden területet vissza kell adni a Magyaroknak. Eből mi az igaz?
2017. febr. 2. 17:09
 1/5 anonim válasza:
23%
Én úgytudom, hogy ezután aztmondták hogy örökre nem 100 évre. Amit elfogadtak. DE EZ NEM BIZTOS.
2017. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

"Nemrég ugy hallottam hogy az csak 100 évig szól. És utánna minden területet vissza kell adni a Magyaroknak. Eből mi az igaz?"


Nagyjából semmi. Azt hiszem, van a szerződésben egy olyan záradék, hogy egy idő után felül kell/lehet vizsgálni, de ennek semmi jelentősége nincs. Már csak azért sem, mert az 1947-es párizsi békeszerződések teljes mértékben felülírták a trianoni szerződést.

2017. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs sehol olyan békeszerződés, ami csak valameddig szól. Ez a "vissza kell adni" néhány ostoba ember találmánya.
2017. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meddig érvényes a trianoni szerződés?



A kerekebb évfordulók közeledtével rendre visszajár a legenda, miszerint a trianoni békeszerződés csupán 25, 50, 70, 80 vagy 100 évre szól, utána lejár. Ez már csak azért sem igaz, mert már 1947-ben hatályát veszítette.

2017. febr. 9. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, szomoruan olvastam öket.
2017. febr. 17. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!