Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sokszor látom, a Facebook-on,...

Bihari Gyula kérdése:

Sokszor látom, a Facebook-on, hogy segíts egy megosztással mert a kislány (fiu) haldoklik és műtétre van szüksége és ha megosztod akkor a Facebook segít. Azt szeretném ha valaki konkrétan megmondaná, hogy mennyi igazság van ebben?

Figyelt kérdés
Én rákerestem a Google-n és semmit nem találtam. Megkérem csak olyanok válaszoljanak akik konkrét dolgokat tudnak. Kösz.

2017. jan. 15. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Semennyi ezek kamuk mind.
2017. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ezeket én kifejezetten gyűlölöm. Azzal h megosztod egy sérült gyerek képét még nem lesz jo mbban, vsgy nem fogod pénzzel támogatni. Nincsenek emberek akik figyelik a megosztások vagy likeok számát és utalják a pénzt h gyogyuljon. Ezzel csupan azt akarjak elérni h minél nagyobb legyen a látogatottsága az oldaluknak. Ritka esetekben a cikkek ténylegvalósak és tényleg segítségre szorulnak emberek, de ott is körültekintőnek kell lenni h kinek segítünl es utalgatunk barmilyen osszeget
2017. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A facebook semmi képen sem foglalkozna ilyennel. Az összes kamu ami azt állítja, segitesz megosztással. Kivéve persze a menhelyes kutyák képei és néhány eltűnt személy. A java azoknak is kamu ugyanis
2017. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

99%-a kamu, a maradék 1% pedig csak arra használja a Facebookot hogy nyilvánosságot kapjon a dolog, maga a like és megosztás nem ad senkinek semmit:

[link]


Nem egy olyan hoax van, ami több év után is ciklikusan újra felbukkan mert felkapják és elkezdik terjeszteni, miközben a poszt "haldokló" alanya már rég felgyógyult, a csecsemő már iskolába jár, stb.... A pénzért kuncsorgásra pedig egész kis iparág épült, hiszen elég csak egy szívszorító történetet kreálni majd kérni hogy adjanak pénzt:

[link]

[link]

2017. jan. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Ezt is sikerült tisztázni!
2017. jan. 16. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!