Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Társadalmobiztosítás fizetése,...

Társadalmobiztosítás fizetése, hova kell menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1hónapja szűnt meg a munkaviszonyom egy cégnél ahol dolgoztam fél évig (első munkahely), én voltam aki felmondott. Tudom, hogy most nekem kell fizetnem a TB-t, jelenleg még nincs új helyem. Mikor ide felvettek, nekem be kellett regisztálnom a munkaügyi központba, mert támogatást kapott így a volt főnököm (Ifjúsági garancia program), de ugye a munka kezdetével ki is jelentkeztettek a munkanélküliek közül.

Az lenne a kérdésem, hogy most pontosan hova kell mennem, mert olvastam, hogy az állam 1évre átvállalja a TB fizetést, ezt szeretném elintézni, de mivel nem volt 1 évig munkaviszonyom, és már voltam regisztrálva a munkaügyi központba, így nem tudom hova kell mennem ezt elintézni. Ha valaki volt ilyesmi helyzetben, kérem írjon.

köszönöm előre a válaszokat!



2017. febr. 6. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál lehet kérvényezni, de regisztrált munkanélkülinek kell lenned, mert kérnek igazolást a Munkaügyi Központtól, hogy munkanélküli vagy. Az nem számít, hogy nem volt annyi munkaviszonyod, hogy ellátást kapj, az sem, hogy már voltál regisztrálva, ha megszünik a munkaviszonyod, újra regisztrálhatsz.
2017. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint már nem az önkormányzat intézi hanem a kormány hivatal.

Az viszont oké hogy regisztrált munkanélkülinek kell lenni. Vinni kell erről igazolást.

Illetve vagyonodról is nyilatkozni kell. Mid van, ingatlan, ingóságok, egyéb jövedelem. Ez ugyanis szociális alapon jár, nem mindenkinek alanyi jogon.

2017. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!