Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit teheteka szomszéd füstje...

Superbayern kérdése:

Mit teheteka szomszéd füstje ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! elég sok hasonló kérdést láttam már ezen az oldalon, de csak felteszem én is a kérdést. Annyi a lényeg, hogy a szomszéd melléképületén elhelyezett alacsony kéményből elég gyakran a mi udvarunkra és a házunk felső szintjére áramlik a füst, de úgy hogy a nyílászáróknál is beszivárog rendesen. Nem tudok szellőztetni, mert az egész család fullad a füsttől. A füst ráadásul gyakran eléggé fekete, vagyis szerintem mindenféle hulladékot is eléget az illető. Ezzel kapcsolatban már írtam a katasztrófavédelemnek és ők ki is jöttek hozzájuk leellenőrizni a kéményt, és azt állapította meg a kéményseprő, hogy 1m-rel kell meghosszabbítaniuk a kéményt a következő kéményseprős szemléig. Naés mivan akkor ha a füst még ígyis a házamra fog jönni? mert szerintem az a plusz egy méter nem oszt nem szoroz majd. Itt egy videó a füstölésről. Várom a válaszokat! köszönöm előre is!


https://www.youtube.com/watch?v=O2B7Csw3WmU



2017. febr. 8. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Semmit! Kellemetlen, de ezzel kell élned! Előírást be tarja, megemeli de a széljárást nem tudja befolyásolni.
2017. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Jegyző-feljelentés birtokháborítás miatt.
2017. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
persze.. éljek együtt vele.. szívjam a füstöt más miatt.. biztos, hogy nem
2017. febr. 8. 12:34
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Akkor költözz el. Semmi illegális dolgot nem csinál (amennyiben nem éget tiltott anyagot).
2017. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de ezaz, hogy illegális dolgot éget.... minenféle műanyag szarokat.. ha megnézted a videót abban látod, hogy milyen fekete a füst.. aki tüzifával tüzel, annak a kéményének a füstje nem ilyen fekete
2017. febr. 8. 14:38
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Ez sem fekete, nekünk is szokott ilyen lenni, és nálunk csak fa van.
2017. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Hidd a videódat a jegyzőhöz! Mit vársz itt! Verd meg! OK?
2017. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*/* vidd /*/
2017. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Gábor t ***** válasza:
Szia irigyelem a problémádat , gondolom nem most költöztetek oda, a fa be gyujtáskor ilyen...
2017. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Enigma-108 ***** válasza:
59%

Tisztelt Kérdező !


Szakmai szemmel nézve sem nagyon lehet mást mondani rá sajnos. A videófelvételből sajnos nehéz felmérni a szintkülönbségeket, de valóban maximum 1-1,5 méter hosszabítás lehet indokolt.

"Naés mivan akkor ha a füst még ígyis a házamra fog jönni? mert szerintem az a plusz egy méter nem oszt nem szoroz majd." -ezt tökéletesen megírtad, nem oszt, nem szoroz ugyanis a széljárás irányára nem lehetünk befolyással.

Számos eset van mikor minden teljesen szabályos, de mégis kellemetlen mellékhatások vannak.

Azt, hogy fekete lenne a füst a videó valóban nem adja vissza naés persze azt a szagot sem amit ez áraszt.

A problémára a következő megoldást lehetne csinálni..

Felkutatod hogy hol lehet beszerezni ilyet :

[link] (Jeremias HUBO huzatfokozó toldó) és a szomszéddal megbeszéled, hogy te megveszed és felrakjátok. A tetejére a tárcsát én nem tenném úgy jobban érvényesülhet a megszívó hatása.

2017. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!