Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az alkohol gyorsabb...

Igaz, hogy az alkohol gyorsabban felszívódik a hüvelyből?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam, hogy ha egy tampont átitatnak alkohollal, az hamarabb felszívódik, jobban "üt". Bár amúgy is furcsa, nem hinném, hogy kellemes érzés lehet.

2017. febr. 8. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagy az isten állatkertje.. Aki ezt kitalálta az se volt százas, de aki meg is csinálja, nos annak sem lehet sok esze. Szóval el hidd már.
2017. febr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem szívódik fel gyorsabban. A gyomor kifejezetten azért van, hogy onnan a leggyorsabban szívódjanak fel a tápanyagok. De igen, a nyálkahártyán keresztül képes felszívódni az alkohol, akár a hüvelyből is, csak sokkal lassabban. Ráadásul begyullad tőle a hüvely- és a méhnyálkahártya. Ne csinálj ilyet, mert gyulladásba kerül tőle a méhed.
2017. febr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem terveztem kipróbálni, de már érdekelt, hogy van e igazság alapja. :D
2017. febr. 9. 01:03
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Van

[link]

2017. febr. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Vannak akik a fenekükbe dugják be, vagy a szemükbe öntik, tényleg gyorsabban szívódik fel úgy, de őrült aki megcsinálja, mert ezer meg egy problémád lehet belőle később. Ami biztonságos megoldás és gyorsabban rúgsz be tőle mintha csak innád, az az ha sokáig tartod a szádban a piát mielőtt lenyelnéd. Mint már írták a nyálkahártyák gyorsabban szívják fel, a gyomor csak azért nem "működik" általában, mert nem üres. Ha éhgyomorra iszol akkor elég gyorsan kész leszel. De én tényleg nem értem miért kell direkt a minél gyorsabb berúgásra játszani. Felfoghatatlan számomra...
2017. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
egyaltalan mi a jo abban ha berugtok en ezt nem ertem, voltam mar berugva nem vmi jo erzes.
2017. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:
88%

A gyorsabbant úgy kell érteni, hogy hamarabb kezd felszívódni. De annyira kevés, hogy berúgás szempontjából nem ér semmit. (Persze vannak 14 évesek, akik 2 csepp alkoholtól is olyan részegnek hiszik magukat,amilyennek csak szeretnék, szóval nekik bármilyen ehhez hasonló „trükk” működik, amíg hisznek benne.) Tessék kiszámolni, hogy adott véralkoholszinthez hány cl 40%-os szesznek kéne felszívódni, aztán elképzelni, hogy a nyálkahártya hogy fog annyit felszívni. Sehogy. A máj kb. gyorsabban bontja, mint ahogy a különböző testnyílások nyálkahártyái felszívják, szóval nagyon gyorsan el lehet érni vele egy nagyon alacsony véralkoholszintet, és ennyi.


Egyébként a gyomorban is aránylag lassan szívódik fel, a belekben történik a varázslat. Ezért van az, hogyha rövidezés után szénsavast iszol, akkor hirtelen fejbever, mert a nyomás megindítja a gyomor tartalmát a belek felé.


ma 10:48

Az ittasság jó esetben eufóriával jár. Más kérdés, hogy neked nem jött össze.

2017. febr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem jár eufóriával. Rúgjál be egyedül a szobádban. Egyáltalán nem leszel tőle boldogabb. Nem véletlen, hogy úgy szoktak berúgni, hogy többen vannak. Mert a piálás önmagában szar. Valójában azt élvezik benne, hogy többen vannak együtt, nem pedig magát az alkoholt. Melyiket választanád? Hogy jót beszélgetsz a haverokkal, vagy hogy lerészegedsz egyedül? Na ugye. Ezek után mindenki eldöntheti, hogy a piálás olyan nagy élvezetet okoz-e.
2017. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Phoney ***** válasza:

ma 12:53: Megvolt párszor, sikerült. Még valami?


Nem azt mondtam, hogy automatikusan eufóriával jár, hanem hogy JÓ ESETBEN EUFÓRIÁVAL JÁR. Ennek nem alapfeltétele a társaság sem. Az alkoholista pszichés függősége is akörül kering, hogy valahanyadik pohárnál egyszer csak jó lesz neki. Persze ő már sokat gyakorolta, el se tudja rontani. (Nem, nem a fizikai függő napi 24 órás alkoholistáról beszélünk.)

2017. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
csoro gyerek biztos ezt latta otthon hogy mindenki iszik azert hiszi ennyire hogy ez jo dolog.
2017. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!