Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valós felszólítás?

Valós felszólítás?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet egy bizonyos ügyvédtől miszerint 2014.2- óta van 32500 ft tartozásom a BKK. felé; és fizessek mert végrehajtják az eljárást.Valamint kaptam egy olyan nyomtatványt; amit ha kitöltök; Elismerem a tartozást és peren kívül önkéntesen törlesztem.Nekem ez picit gyanús.Nem emlékszem rá; hogy megbüntették de ez más kérdés.A lényeg hogy ha ez hivatalos felszólítás lenne; nem kellene rajta lennie valódi aláírásnak; pecsétnek.Illetve nem kellet volna ajánlva jönnie? Ez a levél olyan mint egy 100 példányban sokszorosított nyomtatvány.Valakinek tapasztalata? Mit gondoltok?

#Pótdíj;pótdíjjazás;büntetés;végrehajtás;ügyvéd;BKK;BKV;tarzozás
2017. febr. 11. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Más típusú behajtási ügyben, de ilyennel foglalkozom. Aki be akarja hajtani a tartozást az simán megbízhat egy ügyvédi irodát ezzel, hogy küldje ki a felszólítást (feltételezve hogy az ő felszólításukra nem reagáltál). Ilyenkor a kiküldött levél dátuma az ügyben fontos lesz, mert ha az abban kötött határidőn belül nem reagálsz, akkor az ügyvéd megkapja az adataidat ami által elindíthatja a fizetési meghagyást. Ez egy olyan nem peres eljárás amit ha elismersz akkor vagy részletfizetést kérhetsz vagy végrehajtóhoz kerül az ügyed és általa szedik be a tartozást + minden egyéb költséget ami keletkezik az ügyben. Ha nem ismered el a tartozást, akkor az ügy perré alakul és bírósági ügy lesz belőle.


Tehát eddig a pontig nem kamu, hogy kaphattál felszólítást, az sem hülyeség hogy elismerheted a tartozásod, mert ezzel fog az ügy peren kívül zajlani.


Az viszont kérdéses, hogy te nem vagy tisztában azzal hogy van-e tartozásod bárki felé. Arra azért emlékszik az ember hogy megbüntették-e valaha is az életében, ha arra nem is hogy mikor, de legalább arra hogy miért. Ezt pedig a BKK-val érdemes tisztáznod. Vagy emlékeztetnek rá és akkor kifizetheted amíg csak 33 ezer és nem 50 vagy több lesz, vagy pedig kiderülhet hogy esetleg valaki a te bemondott adataiddal próbált megúszni egy bírságot (bár ha név-cím egyezik...).

2017. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha megbüntettek akkor, akkor ez valós felszólítás. Ha nem ismered el a bünetetést, akkor a BKK jogi útra fogja vinni a dolgot, így neked kell eldöntened, kaptál-e pótdíjat akkoriban vagy nem. Ha igen, akkor nem érdemes szarozni, csak rengeteg plusz idő és plusz pénz a bíróság, és az egészet neked kell a végén állni ha veszítesz.


[link]

2017. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!