Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen mérnöki szakok vannak,...

Milyen mérnöki szakok vannak, ahova még felvennének nőt is dolgozni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Neharagudj, mit szertenél a szakon dolgozni?
2017. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam komolyan mert már egészen másra jelentkeztem, csak kíváncsiság, de az ilyen műszaki dolgokra gondoltam.
2017. febr. 17. 19:58
 3/6 A kérdező kommentje:
Amiért nagyon érdekel az a brutális fizetés, a Felvi szerint.
2017. febr. 17. 20:01
 4/6 anonim válasza:
Kicsit értelmetlen volt a kérdés. A mérnöki szakokra felvételizel, és ott tanulsz, nem oda vesznek fel dolgozni. Elég furán fogalmaztál. Egyébként bármelyik mérnöki szakra jelentkezhetnek nők. Nem nemfüggő, hogy végül hányan is végzik el, meg mit. Jellemzően környezetmérnökin, ipari termék- és formatervező mérnökin, illetve könnyűipari mérnöki szakokon tanul több nő (a többi szakhoz viszonyítva), de ezeken a területeken messze nem olyan jók a fizetések. Esetleg még logisztikai mérnökin, de itt pl a BME-n elég nagy a kibukás, mert sok húzós tárgy van és kicsit elszámolják magukat a jelentkezők a nehézséget illetően.
2017. febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem értelmetlen a kérdés, kissé félreértettél. Én értem hogy egyetemen épp a nemet nem nézik, ez természetes, de egy szakon elgondolkodtató kissé hogy miért 5% a nők aránya valamilyen mérnöki szakon. Lehet mert vagy nem érdekeltek benne, vagy valami szerelős mérnöki munkánál úgysem a nőt preferálnák felvenni. Éppen ezért írtam hogy dolgozni. Lehet hogy dolgozni nem mindenhova vennének fel szívesen nőt. Lehet a 'szak' szó kicsit zavaros benne.
2017. febr. 19. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet akármilyen nemed a mérnök szakmában nagyjából ezek fizetnek:


Gépész, Villamos és Infós mérnök. Talán még pár minőségbiztosítás téren foglalkozó ismerősöm keres jól, de náluk sokszor kombinálva van egy gépész/villamos diplomával.


Azok a tanácsok, amiket a felvételi előtt álloknak, adnak , hogy legyél mérnök és nem lesz anyagi gondod az életben, az egy hatalmasan rossz információ.


Az előzőleg felsorolt mérnök szakokon kívül a többi iparágban jelentősen alacsonyabb fizetés várható. Néha már nevetséges is kevés.

2017. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!