Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Túl rövid a lővér zár nyelve,...

Túl rövid a lővér zár nyelve, mit lehetne csinálni (SOS)?

Figyelt kérdés
Zárat kellett cserélni, de a mostani lővér zárak nyelve rövidebb mint a régebbieké és így nem lehet bezárni az ajtót. Mit lehetne csinálni? Nagyon de nagyon fontos, köszi!

2017. febr. 20. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Kifelé hozni az ajtón található ellendarabot? Bár az csak ideiglenes lehet és tényleg csak arra jó, hogy csukva maradjon amíg valaki nem támaszkodik neki.


Ha van hely a tok és az ajtó között + a zsanér lehetővé teszi, akkor állítani az ajtón?


Visszavinni és kicseréltetni a zárat egy hosszabb kinyúlásúra nem opció?

2017. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Létezik lővér zárból hosszabb nyelvű? Ez nem egységes?
2017. febr. 20. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem csak az Elzett gyárt 55/55-ös bevésőzárat - bár lehet nincs hosszabb, ebben nem vagyok biztos.


Néztem az adatlapot, az egynyelvű kivitel rázárva 19 mm-re jön ki (a kétnyelvű 20-ra, szóval nincs lényegi eltérés). Mekkora a hézag a tok és az ajtó között, hogy ez nem éri át?


Biztos, hogy ez a hossz a probléma?

Mi a helyzet mondjuk az ajtó állításával? Vagy a zárlemezzel? (ami a tokra van csavarozva)

2017. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy ezzel van a probléma. Az ajtó tok és az ajtó között majd 1 cm a hézag... De az előző lővér zár teljesen jó volt bele, de mondom annak hosszabb volt a nyelve. Ha nincs is elzett-ből hosszabb nyelvű, milyen más alternatíva jöhet szóba?
2017. febr. 20. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alternatíváról a zárboltos tud esetleg felvilágosítást adni.


De mégis, soroltam néhány egyéb lehetőséget, azok közül valamelyik?

2017. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ajtót nem lehet állítani, és azt az ellen darabot se lenne jó kijjebb hozni, már csak esztétikailag sem.
2017. febr. 20. 19:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Utóbbi csak átmeneti megoldásként - bár gondolom beltéri ajtó, szóval annyi erővel egy cipőt is oda lehet tenni és az is megtámasztja hogy be legyen hajtva.


Akkor marad az, hogy megkérdezed a zárboltban, hogy létezik-e az ilyen méretűből hosszabb nyelvű.

Vagy - igaz régen volt a kezemben ilyen zár - megnézed mennyi az eltérés és át lehet-e szerelni a nyelvet.

2017. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindent próbáltam már, zárat nem igen lehet szerelni (főleg hogy manapság már le van szegecselve..), de próbáltam az ellendarabot is megvastagítani, de semmi se jó sajnos. De akkor bizakodom, hogy a szaki majd tud segíteni. Köszi :)
2017. febr. 20. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!