Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Harry Potter szakértők figyele...

Brigi037333 kérdése:

Harry Potter szakértők figyelem! 😀Rowle Gomold gyűrűjéről akarok kérdezni. Ki is volt az a Rowle Gomold? Annyit tudok hogy Voldemort nagyapja. De hogy lett horcrux? Az egész sztori hogy volt pontosan?

Figyelt kérdés

#Harry Potter #Rowle Gomold
2017. febr. 23. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Gomold sehogy.
2017. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A gyűrűre értettem....
2017. febr. 24. 04:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Rowel Gomld Tom Denem, vagyis Voldemort nagyúr anyai nagyapja, és Mardekár Malazár leszármazottja volt. Két gyereke született: Morfin, egy hírhedt, mugligyűlölő őrült, és Merope,egy félig kvibli lány aki beleszeretett a mugli, id.Tom Denembe.

Egy incidens miatt Rowelt és Morfint letartóztatták, így Merope egyedül maradt a házban. Ezt az időt arra használta fel, hogy szerelmi bájitalt főzött, és elcsábította az id. Tom Denemet. Csakhogy annyira ostoba volt, hogy miután eltelt egy kis idő, már nem adta be férjének a szerelmi bájitalt, mert azt hitte, az időközben megszerette őt. De ez persze nem így volt, Denem kijózanodva rögtön otthagyta a lányt, miközben az terhes volt. Persze vissza már nem térhetett a házába, hiszen apja időközben visszatért.Londonba ment hát, s fillérekért eladta a felbecsülhetetlen értékű családi medált, hogy pénzhez jusson. Elment egy mugli gyermekotthonba, megszülte a gyereket, majd meg is halt. A gyermek- természetesen a későbbi Voldemort nagyúr - szépen felcseperedett, elkövette gonoszságait, Dumbledore eljött érte, elvitték a Roxfortba, stb. Elhatározta, hogy halhatatlan lesz, híveket gyűjtött, elhatározta, hogy horcruxokat készít. Miután végzett a varázslóiskolában, első dolgai között szerepelt elmenni szülőfalujába (talán Little Hangelton...sorry, nem emlékszem), s megölni az apját. Aztán megkerese anyja szülőházát, s ott megtalálta az idős Morfin Gomoldot. Az úgyis mugligyilkos hírében állt, szóval Voldemort módosította az emlékezetét, s úgy állította be az esetet, hogy úgy tűnjön: Morfin volt a gyilkos.( vagyis később Morfin saját maga vallotta be, hogy ő volt a tettes- mivel úgy emlékezett) Továbbá Voldemort elvette a gyűrűjét, mely egy szintén értékes családi ereklye volt, továbbá a Halál Ereklyéi közül a kő.(Persze ezt kedves Sötét Nagyurunk nem tudta) Horcruxot csinált belőle, s elrejtette a kunyhóban. Később- Voldi első bukása után- Dumbledore megtalálta, s megsemmisítette.


Huh. Hát ezt most egyszuszra leírtam, nem volt könnyű :D. Szinte teljesen saját kútfőből írtam, csupán a 6. könyvbe lapoztam bele. Ha valahol hibáztam volna - bár erre nem sok esélyt látok- kérlek ne szóljatok be, hanem javítsatok ki. Kérdező, remélem tudtam segíteni :)

2017. febr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
időközben én magam vettem észre a hibát: Voldemort nem saját szülőfalujába ment vissza megölni az aapját- hiszen ő Londonban született - hanem szüleiébe. remélem érthető hogy gondoltam
2017. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy! Köszönöm szépen!
2017. febr. 26. 21:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen. A HP- ról bármikor ;)
2017. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Revanovszky Ada válasza:

Szerintem még az a logikátlanság a filmben és a könyvben is , hogy Voldemort már az ,, újjá" születése előtt is olyan alakban élt mint az után . ( Fehér bőr kígyószerű arc stb.)Jó az való igaz hogy a horcruxoktól is folyamatosan változott a külseje ,de ennyire ,, furcsa " csak a visszatérése után lett .


De ez csak az én szemszögemből logikátlanság.

2017. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Revanovszky Ada válasza:

jah boccs ezt nem ide akartam küldeni

bocsi

2017. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!