Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudok elaludni?

Miért nem tudok elaludni?

Figyelt kérdés

Általában este nem vagyok fáradt,csak 11 körül leszek.

Alig eszek valamit,de éhes nem vagyok.

Mindig,mikor próbálok elaludni bármilyen kis hangra felkelek.

Ma például 2x is hajnalban,de van,hogy többször.

Ilyenkor nem tudok rögtön,csak 15-30 perccel később.

Ismerősök mondtak sok megoldást,de egyszer,vagy egyszer sem működtek.

Ilyenkor izzadok,és fáj a fejem.

Ez mitől van ? És számomra miért nehéz elaludni ?



2017. febr. 27. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
menj el a haziorvoshoz ezt mond el neki az biztos tud majd valami megoldast.
2017. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Jorck ***** válasza:

Erre így elég nehéz válaszolni, mert sok a ?

Csak tippelgetek, de nem lehet hogy túl sokat gondolkozol?

Nálam pl. akkor szokott nehezen menni a kikapcsolás mikor össze vissza gondolkozok, és a gondolatokkal folyamatosan pörgetem a tudatom. Ilyenkor csaponganak a gondolatok össze-vissza, se eleje, se hátulja, sőt van amikor ilyen kényszermozgások is rám törnek.., pedig csak fekszem a sötétben, és már rég aludni kellene.


+ esténként nem érdemes akk. izgalmas műsorokat, félelmetes filmeket nézni. Inkább próbálj meg relaxálni, akár valami nyugattó zenét is kipróbálhatsz, esetleg meditáció..?


~Nem tudom mennyi idős vagy, de mielőtt orvosnál vagy gyógyszerekkel próbálkoznál, előtte talán kipróbálhatod pl. a citromfű teát (relaxációhoz), ha erősebb kell akkor érdemes hozzáadni egy kis orbáncfüvet is, ha viszont ezek egyáltalán nem használnak megpróbálhatod még a macskagyökér főzet-et esténként (ez kifejezetten altató).


Arra viszont érdemes odafigyelni hogy egy este átlag csak 7-8 h alvás kell, NEM TÖBB mert akk. a következő napon megint nehéz lehet elaludni.


Most így ennyi infóval csak ezek jutottak eszembe..


További szép estét! ;)

2017. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. Válaszolónak : Nagyon köszönom ! Holnap kipróbálom a teát. Egyébként nem szoktam nézni sokat TV-t,és ha gondolkodok,akkor is csak dolgozat miatt. Ezen kívül,egyszer nyugtató zene segített,meditációval nem próbálkoztam még. Még egy kérdés : Számít,hogy hány éves vagyok ?

1. Válaszoló : Már gondolkodtam rajta,de köszönom !

2017. febr. 27. 21:18
 4/5 Jorck ***** válasza:

Hát csak azért számít nekem mert arra gondoltam lehet még elég fiatal vagy, akkor viszont így nem ajánlgatnák erős nyugtató pl. teákat, mivel nem akarom hogy letompítsd a tudatod.

Más szempontból is számítanak itt dolgok, mert ismeretlenbe nem adok tippeket senkinek egy bizonyos szint felett, mert nem tudom megfelelően használná-e az illető.

Ha úgy vesszük pl. a meditáció gyakorlásához is kell egyfajta belső érzelmi rendezettség, mert ha valaki pszichés problémákkal küzd akk. nem érdemes "igazi,, mondjuk zen meditációt gyakorolnia, mert abból akár bajok is lehetnek.

Remélem be tudod szerezni a teákat (én nem próbáltam venni soha mert itthon vannak ilyen növények), de a macskagyökeret biztos meg lehet kapni patikában is mert azt már vettem.

2017. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos,igen,fiatal vagyok,de...azért nem 7-8 éves.

Sokszor iszok teákat ha pl. idegileg feldühítenek engem.

Pszichés betegség a pánik betegség,azaz igen,pszichés beteg is vagyok,de nem nagyon súlyos. (Szerintem)

2017. febr. 28. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!