Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezek alapján kozmetikai...

Ezek alapján kozmetikai tubust (pl. bőrradír) ki kell mosni mielőtt bedobnám a szelektív hulladékgyűjtőbe?

Figyelt kérdés

MIT DOBHATUNK A MŰANYAG HULLADÉKGYŰJTŐBE?


Szelektíven gyűjthető: ásványvizes és üdítős PET palack (LAPÍTVA!), italos karton dobozok, elöblített tejfölös és joghurtos pohár, műanyag zacskó, reklámtáska, műanyag fólia, PP és HDPE jelzésű flakon (samponos, habfürdős, ketchupos).


NEM gyűjthető szelektíven: vegyszeres-, zsíros-, olajos flakon, fogkefe, műanyag játék, videó-, és magnókazetta, CD/DVD lemez, háztartási szemét.


Most azon gondolkozom, hogy ez vegyszeresnek számít, vagy pedig a PP / HDPE jelzésű samponos stb. flakon közé?

Gondolom inkább az utóbbi, de ha íz írásban nem említik, akkor nem kell kimosnom, mielőtt beleraknám? Még elég sok van az alján, mert már régi és azért dobom ki, de kimosni sem szeretném nagyon, mert úgy egybe van csömörösödve, hogy tuti eldugítaná a lefolyót.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2017. márc. 1. 12:45
 1/7 csatrad ***** válasza:

bar nem mai info ugy tudom a szemet telepen osszeboritjak a vegyes hulladekkal.

amugy se halottam volna hogy barkit barhogy felelossegre vontak volna.

2017. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem borítják össze, elvileg több rekesz van a kocsiban és külön rakják, csak mi látjuk kívülről úgy, hogy egybe megy az összes (én is ma olvastam ezt).


Jaa, nem a felelősségrevonás miatt kérdezem, csak úgy, hogy hogy a jobb :D

2017. márc. 1. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Mindenképp mosd ki,és fertőtlenítsd is.

Meg fognak dícsérni a kukások, és a szelektív hulladékot újrahasznosító emberkék is.De csillogjon villogjon ám a tisztaságtól!

2017. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Látom nem értitek.

Azért kérdeztem, mert például ahogy írta is, a zsíros hulladékot ajánlott megtisztítani. Ezért merült fel bennem, hogy ez vajon a kozmetikai dolgokra is vonatkozik.

2017. márc. 2. 08:54
 5/7 csatrad ***** válasza:

a hulladek telepen boritjak ossze nem az autoban.


a tubusra ra van rakva cimke ha MASkent kell kezelni.

2017. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. márc. 2. 11:11
 7/7 BioKozmetikaPécs válasza:

Szia!


Jól gondolkodsz!

Ki kell öblíteni, hogy az újra hasznosításra megfelelő legyen. Én így csinálom.


Kozmetikus vagyok.

2017. márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!