Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Ali express szálít vámmente...

Az Ali express szálít vámmentes raktárból vagy csak kínából?

Figyelt kérdés
2017. márc. 2. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Az aliexpress sehonnan sem szállít, egy olyan weboldal, ahol a gyártók/beszállítók árulják a portékáikat.

Az pedig a beszállító telephelyétől függ hogy honnan postázzák a terméket.

Ha nem postázza az eladó, akkor megjelöli az átvétel helyét. Ez általában nagyobb tételben való vásárlásnál fordul elő.

2017. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fő terület ahonnan fogad az aliexpress eladókat, az Mainland China területe, ez nem egyezik meg a Kínai népköztársaság földrajzi területével, sok tartomány kivétel ez alól. De alapvetően a cél, a helyi beszállítók helyzetbe hozása és nem az európai ügyeskedőké.
2017. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Felteszem mégegyszer a kérdést szállít európai raktárról az Ali express vagy nem? háha így érthetőbb.
2017. márc. 3. 08:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Válaszolok még egyszer, hátha így érthetőbb.

Az aliexpress, hasonlóan például mint a Jófogás, nem árul és nem szállít semmit az égvilágon. Helyet biztosít azok részére, akik eladnak. Az egyik fő szempont, hogy az eladók mind kínai vállalkozások legyenek. Tehát ül a kis kínai kínában, te leadod a rendelésed az alin keresztül, a kis kínai pedig a kínai holmiját a kínai postával fogja elküldeni kínából. Ez a verzió nincs meg európaival semmilyen formában.

A példa amit felhoztam, a Jófogás, ahhoz képest az ali annyiban más, hogy aktív pénzügyi szereplője a vásárlásoknak. Te rajta keresztül fizetsz, az ali garanciát vállal arra hogy neked nem lesz problémád a termékkel. Ha mégis, kártalanítanak érte. Ezért a kis kínaitól jutalékot (nem kicsi) vesznek le. Minél több probléma van vele, a jutalék annál magasabb lesz, ezzel ösztönzik őket hogy becsületesen kereskedjenek, különben nem kapnak lóvét.

Az ali szerepe tehát ennyi, betolja a képernyődre a sok kínai holmit, és ha fizettél, értesíti az eladót hogy küldjön érte cuccot Magyarországra. A kínai eladót pedig marhára nem érdekli, hogy te vámmentesen vásárolnál, ugyanis ő a kínából indított csomagküldésre is kap állami támogatást. Arra viszont nem, ha elhozza a cuccát és bedobja egy eu warehouse-ba, ezért az alis termékek esetében szóba se jön amiről te kérdezel.

Legfőképpen azért, ahogy már említettem, az ali nem szállít semmit, sehová. Max a vásárlók utáni jutalékát egy bankba. Ennyi.

2017. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő választ de közben megtaláltam én is a Választ Ime: (www.aliexpress.nl) én erre voltam kíváncsi most már világos? innen ugyanis már benne van a vám az árban igaz jelképes összeg de nem vacillálnak a vámnál.:)
2017. márc. 5. 08:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy.

Rátaláltál az egyik olyan oldalra, ahol az ajánlott termékek az adott országból indított vásárlások száma alapján vannak osztályozva. Tehát nem matrjoska baba vagy integető macska lesz az élen, hanem az, amit a hollandok legtöbbet vesznek. Mondjuk nekem speciel kilistázta az előző kereséseim alapján megtekintett termékek 90 százalékát, a többi pedig kapcsolódó találat (próbáld ki, ne csak simán kattints az egér bal gombbal a termékre, hanem jobbal, ott válaszd a "Link megnyitása új lapon" lehetőséget. Ellenőrizd hogy még mindig "vámmentes" vagy-e.

Sok sikert.


A vám értéke bármilyen jelképes legyen, attól függ a megfizetése hogy a vámellenőrzés során a vámhatóság milyen vámértéket határoz meg, illetve az átlépi-e a napi behozatali limitet (ugyanis összevonásra kerülhetnek a vámtételek). Amennyiben ezt vitatod, bemutatod a vásárlásról szóló számlád és az alapján számolnak. Ha a számlán szerepel az, hogy az eladó megfizette a vásárlás után esedékes vámköltséget, abban az esetben nincs további teendőd.

[link]


AliExpress is a global retail marketplace targeted at consumers worldwide, many of them located in Russia, the United States and Brazil. The platform enables consumers from around the world to buy directly from wholesalers and manufacturers in China and have access to a wide variety of products at wholesale prices.

2017. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!