Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok kevesebbet játszani?

Hogyan tudok kevesebbet játszani?

Figyelt kérdés
Napi 9 órát folyamatosan tudok játszani egyedül, nagyon leköt, már lassan 3 éve. Engem nem zavar, de már sokan mondták hogy ez túl sok és nem töltök semmi időt a szabadban csak az iskola gátol meg hogy játszhassak. A családommal nem sokat foglakozók. Nincs önbizalmam hogy valami más új dolgot csináljak helyette. A gép ellőt érzem hogy itt nem bánthat meg senki mert nem értek semmihez csak a játszáshoz meg a matematikához. HA VALAKINEK NEM TETSZIK HOGY NEM TUDOK FOGALMAZNI AZ NE ÍRJON.

#Függüség
2017. márc. 8. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel játszol?
2017. márc. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Overwatch, World of tanks, Metin2, Battlefield 4,
2017. márc. 8. 20:01
 3/3 anonim válasza:

Szerintem elsősorban úgy tudnál változtatni, ha találnál még más olyan dolgokat is, amiket szívesen csinálnál a játszás mellett, valamilyen szempontból. Például ami érdekes, vagy amiben szintén jó lennél, amiben szintén sikerélményed lenne, a játékhoz hasonlóan.


Én talán valamennyire hozzád hasonló gyerek lehettem annak idején. Sakkozással töltöttem az összes időmet (egyedül otthon, könyvekből tanultam sakkozni, akkor még nem létezett számítógép), és nem is voltam sikertelen benne (később ifjúsági válogatottba is volt, hogy betettek) - de ennek ellenére most hogy már régóta felnőtt vagyok, sajnálom, hogy így töltöttem az időmet gyermekkoromban. Jobban jártam volna később, ha valami hasznosabb dolgot csináltam volna, pl. angolul tanultam volna helyette, vagy sokkal többet lettem volna társaságban (az később sokat segit az életben, ha az ember megtanul jól kapcsolatot teremteni, jól beszélgetni másokkal). Vagy ha legalább valami fizikai sportot csináltam volna inkább, még annak is több értelme lett volna, legalább fittebb lettem volna.


Nincs valami más olyan dolog, amit szívesen csinálnál a játék mellett? Nincs pl. valami olyan program, amit a barátaid/osztálytársaid szoktak csinálni, és amibe be tudnál csatlakozni? Pl. közös foci, kirándulás vagy hasonló? Vagy valami szakkör, sportkör vagy hasonló, amihez kedved lenne?


Az önbizalom olyan, hogy sokszor a gyakorlással jön meg. Elkezdesz valamit, csinálod, és egy idő után valószínűleg menni fog valamennyire, és akkor megjön az önbizalmad is, hogy igen, ez megy neked. De ha valamit sosem kezdek el, akkor sosem lesz önbizalmam benne.


Mondjuk ezek a játékok, amiket írtál, szerintem nem ártalmasak, bármennyit is játszod őket (egy RPG-re már nem feltétlenül mondanám ugyanezt)... csak az a baj, hogy nem is fejlődsz velük semmit.

2017. márc. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!