Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az ügyvédeknek is van saját...

Az ügyvédeknek is van saját ügyvédjük?

Figyelt kérdés
Vagy ők saját magukat védik és képviselik ha valami bajba kerülnek?

2017. márc. 8. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Mikor hogy... ha nem szakterülete, akkor felkér ő is egy ügyvédet.
2017. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Mivel jogi szakvizsgával rendelkező jogászok vagyunk, bármilyen ügyben eljárhatunk - természetesen a sajátunkban is.


Ugyanakkor egyrészt egyetlen ügyvéd sem ért minden szakterülethez. Én például polgáris vagyok, a büntető nem az erősségem. Nem is foglalkozok vele. Éppen ezért, ha ne adj' Isten ilyen helyzetbe kerülnék, nyilvánvalóan olyasvalakitől kérnék segítséget, aki viszont ezzel foglalkozik, ezért benne van a napi rutinban.


Másrészt pedig bizonyos esetekben az ember a saját ügyében túlságosan érintett érzelmileg (pl. válás, gyerekelhelyezés, vagy egy bármilyen túlfűtött vita bárkivel) ahhoz, hogy hideg fejjel, jogászként tudjon gondolkodni. Ilyenkor még saját szakterületen is ajánlott lehet, ha mást nem, legalább konzultálni egy kívülállóval, mielőtt lépne az ember.


Teljesen más egy saját ügy, mint egy ügyfél képviselete.

2017. márc. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

"Mivel jogi szakvizsgával rendelkező jogászok vagyunk, bármilyen ügyben eljárhatunk - természetesen a sajátunkban is.


Ugyanakkor egyrészt egyetlen ügyvéd sem ért minden szakterülethez. Én például polgáris vagyok, a büntető nem az erősségem. Nem is foglalkozok vele."



Nem bizony. Mert akkor tudnád, hogy a büntetőeljárásban fennállnak a kötelező védelmi esetek, akkor bizony még Neked is - jogi szakvizsga ide meg oda - szükséged van védőre.


Ilyenkor nem védheted saját magad, még akkor se, ha büntetőjogász lennél.


Megjegyzem, Ez elég nagy baromság a jogalkotótól.

2017. márc. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!