Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A H2B amerikai vízum mire...

A H2B amerikai vízum mire jogosít? És meddi lehet vele kint maradni?

Figyelt kérdés

Kint szeretnék dolgozni az USA-ba az először még csak valami bolti eladóként,de utàna szeretnék hosszabb távon Amerikában élni.Felmentem a nagykövetség oldalára,de 4 féle vízum leírása között nem tudom,hogy melyik felelne meg nekem.

[Tapasztaltak válaszát várom.Szóval aki hülyeségnek tartja az kíméljen.]



2017. márc. 9. 18:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy ha J1 vízummal megyek ki akkor dolgozhatok?És mennyi ideig?
2017. márc. 9. 18:19
 2/9 anonim ***** válasza:

gondolom megy az angol, ha az USA az almod

itt leirjak milyen vizumtipusok vannak es mi mire jo

[link]


bolti eladokent nem fogsz kijutni

tudod az USAba rengetegen jonnek dolgozni munkavizummal de ezek mind specko allasok


hogy megertsd, leirom a folyamatot (ez csakis legalis munkara vonatkozik)

van egy amerikai ceg es fejebe veszi, hogy csakis kulfoldieket fog alkalmazni

a cegnek eloszor meg kell hirdetni az allast amire a helyiek (amerikaiak, meg itt elo zoldkartyasok) elmennek es mindenkit meg kell interjuvolni es kitalalni hogy miert nem jok ezek az emberek es nekik miert csakis kulfoldi ember kell, a hivatal fele bizonyitani kell, hogy ok bizony kerestek a helyiek kozott de senki nem felelt meg es nekik kulfoldi kell...


ha peldaul van egy lapkiado ceg, aki magyar nyelvu ujsagot ad ki, akkor jobbak az eselyeid, mert keves amerikai beszel/ir magyarul, ugyhogy a ceg joggal kovetelozhet, hogy nekik Magyarorszagrol kell ujsagiro


ha van egy magyar etterem, jogos a kerese, hogy csakis Magyarorszagon kepzett szakacsokat akar foglalkoztatni, de ne felejtsd el, hogy eleg sok magyar el mar itt amugy is


szoval bead a ceg egy rakat papirt hogy a magyar ujsagironak(szakacsnak) elintezzek a munkavizumot

ez marha draga, ugyhogy csak akkor intezik el ha tenyleg megeri nekik


bolti eladot minden sarkon talalni, ezek a cegek nem foglalkoznak azzal, hogy kulfoldieket vegyenek fel


a masik lehetoseg, hogy egy olyan meno ceghez mesz el dolgozni, akiknek Mo-n is van kepviselete, es ha eleg ugyes vagy, ok elintezhetik neked hogy ide kijuss, peldaul Morgan Stanley, Deloitte, vagy valamelyik ugyvedi oriasceg


a masik lehetoseg hogy tenyleg kiemelkedo vagy valamiben, de ilyen extrem zsenisegre gondolj, es akkor az itteni cegek ugyis felfigyelnek rad ha eleg ugyesen helyezkedsz, pl. vmi programozo vagy atomfizikus


tovabbi lehetoseg, hogy kijossz nyaron taborba dolgozni es megtapasztalod milyen itt az elet


nem egy nem 2 embert ismerek akik a magy amerikaba akartak mindenaron jonni es 3-6 honapnal tovabb nem birtak mert nekik ez nem jott be, szoval ha csak a tevebol ismered az orszagot, akkor egyaltalan nem ismered :(


probalhatsz au-pairnek jonni es egy csaladnal lakni es ott dolgozni, aztan ha mar itt vagy akkor jobban megismered mi merre hogyan es tovabb tudsz ugyeskedni

de ilyen alap foglalkozasokban ne gondolkozz, hogy sofor, pincer, meg komuves, mert azzal NEM fogsz tudni kijutni!

2017. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem.Ès esetleg ha bejön,akkor,egy idő után hogy maradhatnék hosszabb ideig ott?
2017. márc. 10. 04:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tapasztalt de nem hallottam még olyat aki bolti eladóként kiment volna legálisan dolgozni. 25-30 éve még kitudtál menni egyszerű szakmákkal. Pont a minap beszélgettem valakivel aki hivatalos munkavízummal volt kint kb 5 hónapot de ennek közel 30 éve és építőipari munkás volt kint.


Most már nem ilyen egyszerű. Ha nem vagy kiemelkedően jó egy ritka szakmában mint pl orvoslás, tudományok, stb és nem is vagy énekes, színész vagy sportoló és ezek közt sem az egyik legjobb akkor csak úgy jutsz ki ha a házastársad zöldkártyás vagy amerikai állampolgár.

Illegális opció még mindig ott van. Ha meg nem jönnek be a számításaid akkor hazautazol és kész.

2017. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyu, Itt egy cég ..

Nem ismerem őket nem tűnik rossznak ha valamennyire vágod az angolt lehet h érdemes velük kontaktolni hátha tudnak neked munkavizumot intézni

[link]

H2-B vel foglakoznak ugye a H2-A az a szezonális mezőgazdasági munkások vizuma (ide tartozik az összes külföldi,külföldön élő nem amerikai tehát bármilyen külföldi állampolgárságú az usától fizikailag távol élő bármilyen nemzetiségű szakképzett v képzetlen a mezőgazdaságba dolgozni kívánó munkaerő )


A H2-B az pedig a szezonális NEM mezögazdasági munkások vizuma. Ebbe a kategóriába tartozik minden egyéb olyan meló ami NEM mezögazdasági munka nem igényel különösebb képesitést illetve a munkakörülmények miatt az amcsik meg mexikánok nem vállalják pl ; takaritás ,étterem ,hűtőházi melók váltott müszakos gyári melók 12-24 es gyáriműszakok stb stb széles a skála . H2-B 1évreszól amit max háromszor lehet meghosszabitani 3 x 1 azaz összesn háromévet lehet ezzel melózni odakinnt ha akarsz .Viszonylag bonyolult ország bonyolult bevándorlási és munkavállalási szabályozásokkal törvényekkel szóval egy EU s állampolgár elég nehéz még egy alkalmi vendégmunkás vizumot is el intézni H2B átfutási ideje kb 6-7 hónap mire elkészül .Addig nem léphetsz be az államokba.Úgy tudom e ezt is a budapesti amcsi nagykövetség intézi úgyhogy majd ők küldik ki a cimedre hogyha egyáltalán el tudják intézni.Az Social Security numbert(SSNadószám) ne kérdezd aztn metudom hogy lehet intézni temporary H2-B vizumhoz .Ha csak egy évig maradsz akkor lehet hogy csak egy évig érvényes adószámotkapsz vagy lehet h temporary vizumhoz csak temporary SSN-t adnak.Nem tudom h müködik bonyolult dolgok ezek. RÁadásul ezek céghez kötött vizumok .Szóval ha kirugnak v munkahelyet váltasz akkor ezzel vizummal másik munkahelyre nem helyezkedhetsz el,hanem bevándorlási ügyvédet kell keresni odakinnt aki kb6-800dollárárt majd intézi neked a következő munka vizumot a másik munkahelyre.Ugyhogy ki van ez találva nehogy véletlenül megérje valakinek törvényes uton munkát vállalnia

2017. júl. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De ha netán esetleg valakit érdekel az egyesült államok kormányzati H2A H2B program által szponzorált munkáltatói álláslehetőségek listája, (EU-állampolgárok részére) akkor az visítson :-Đ
2017. aug. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még valami

#2 vel ne foglakozz .Hüjeségeket beszél ,nem ért a témához.

Bolti eladóként is el lehet helyezkedni.Ha elsőre nem is de kezdésnek egy éttermi meló után mondjuk a következő melód már akár a bolti eladó is lehet( már ha erre vágysz).amugy meg számtalan képesitést nem igénylő,vagy betanitott munkakör van de angolul azért nem árt tudni .H2B egy évre szól .A munkáltatón múlik hogy meghosszabbítja-e Ha nem akkor keresni kell egy másik H2B szponzort. az első év elteltével még két egymást követő évig lehet meghosszabbítani. Ha találsz egy jo immigration attorney-t akkor a H2-B státuszt "jó pénzért" esetleg át is tudja neked forgatni "Zöldkártyába" Amerika így működik .Pénzzel mindent el lehet intézni.Persze sokan azért nem tudnak belevágni ,mert odakinnt a munkáltatónak meg kell tériteni a vizumoköltésgeket az ügyvédet stb -t Szóval ha egy H2B ügyintézsi költsége 6-800dollár akkor még kalkulálnod kell a repjeggyel is. Célszerű figyelni az az ún""error fare""-eket (hibás árazás) hogy minél olcsóbb legyen a kiút mivel ha kezdetben magyarországról magadnak kell kifizetned a vizumot (200-240ezer forint ) plusz repjegyet (200ezer forint) + pluszkezdeti időszakra(1-2-3 hét) kell költőpénz amig nem kapsz fizetést ugyanis addig is enni kell meg lakbért kell fizetni ami havonta kb szintén 200-250ezer forint attól függ hol laksz de persze lehet olcsób is ,de akkor is a kezdéshez,induláshoz szükséged lesz kb öt -hatszázezer forintra,ami nagyon sok pénz, pláne ha nincs ennyid . A magyarok túlnyomó többsége(mint például én) azért nem tud kimenni külföldre dolgozni mert nincs elég pénzük az induláshoz .

2017. aug. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"#2 vel ne foglakozz .Hüjeségeket beszél ,nem ért a témához."

2-es vagyok. 14 eve elek az allamokban, immar mint allampolgar. Megjartam a hadak utjat, elsokezbol vannak az infoim, veled ellentetben, aki csak almodozik, mint "A magyarok túlnyomó többsége" es a fotelbol harcoskodik. En voltam vizuminterjun, voltam zoldkartya interjun, voltam allampolgarsagi interjun es az itteni magyar barataim 40%a pedig munka utjan kapott papirokat. Nem a penzhiany miatt nem fogsz kijutni, hanem a tudatlansagod miatt...

2017. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megint csak tévedsz.Ha nem jutok ki akkor az azért lesz mert nincs 600dollárom egy repülőjegyre ezenfelül nincs plusz 6-800dollárom egy munkavizumra illetve mindezeken költségeken felül nem rendelkezek 1000-1500dollár megtakarłtással ami azért kell hogy egyrészt tudjak bérelni valami szobát másrészt azért hogy az első fizetésig ne dögöljek éhen..

nincs szükségem segitségre...Beszélek angolul nagyjából tisztában vagyok azzal is hogy mi hogyan működik .

Sajnos az én esetem bizonyos szempontból egyedi.Bár nem tudom hányan vannak még magyarországon hasonló cipőben de elárulom neked hogy én tiz éve munknélküli vagyok . És tisztában vagyok azzal is hogy kb félmillió megtakaritás nélkül nem szabad belevágni se angliába se amerikába,se ausztráliábase kanadába.Kockázatos . Sőt az is elárulom neked, hogy milelőtt anno kimentem angliába,előtte magyarországon úgy kellet melóznom mint egy barom ahhoz hogy záros határidőn belől "összekuporgassak" magamnak egy repjegyrevalót meg egy kis biztonsági tartalékot .Igy is csak két vagy háromszázezer forintot tudtam félrerakni,mert magyarországon az átlag magyar beledöglik mire össze tud kaparni néhányszázezer forintot.Nekem nincs "protekcióm" mint "egyeseknek" hogy anyuci + apuci "kibéleli" a zsebüket pénzzel.) No és tudod mire volt elég az pénz? Odakinnt kis hiján éhenhaltam belőle.Ha a jó Isten nem könyörül megrajtam és nem segít meg akkor lehet hogy tepsibe hoztak volna haza. És ez nem azért történt volna mert nem vagyok elég talpraesett ,tapasztalt mert nem tudok angolul hanem azért mert kevés pénzzel vágtam neki a nagyvilágnak .

2017. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!