Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » USA-ba szeretnék élni és...

USA-ba szeretnék élni és dolgozni, hogyan? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ki szeretnék jutni az USA-ba, de Épület és- szerkezetlakatos vagyok, és nincsen se érettségim, se diplomám. Az lenne a kérdésem ezek nélkül is tudnék szerezni akár munkavállalói vízumot, akár olyan vízumot amivel munkát tudok vállalni? Előre is köszönök szépen minden választ!

2014. júl. 7. 01:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A vizum reszrol fogalmam sincs. Viszonyt megfelelo toke, es anhol tudas nelkul bele se fogj. A repteri ellenorzes soran, akar vissza is kuldhetnek, ha nem tudsz angolul megnyikkani.
2014. júl. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 VarMa válasza:

a munkavallaloi vizumra az eselyed kb 1%-k...

olyan egyeb vizum nincs amivel munkat tudsz vallalni.

Van meg az ESTA de az csak 3 honapra szol maximum es ezzel sem dolgozhatsz...

2014. júl. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És, ha leéretségiznék? Akkor kaphatnék munkavállalóit?
2014. júl. 11. 11:53
 4/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabb hogy beszélj angolul.Szponzort, tehát munkáltatót kell szerezned vagyis ;jelentkezned kell álláshirdetésre.Mondjuk próbákozz itt; [link]

Lakatos szabadfordításba locksmith de a magyar hüjén használja a megnevezést ugyaniszóban benne van a "lakat" ami elvontkoztatva a zárra utal. Ugyanis odakinnt egy locksmith-ként végzett szakmunkás kizárólag zárszerelést zárjavítást és kulcsmásolást tanul .A te szakmád amerikai vagy brit megfelelője viszont a fabricator. (csak hát ugye magyarok azok csak egyféle lakatost ismernek leegyszerősítve a dolgokat holott aki szerkezet lakatos az nem gép lakatos mivel nem tanult gépészetet, aki géplakatos az meg nyilván nem szerkezet lakatos mer azmeg nemtanult acélszerketgyártást.

Inch ben mérnek úgyhogy az inch-es mérőszalag használatára kell átállni.


Nem akarok hüjeséget irni de én nemtudom van eilyen szakképesités az usaban .Az biztos hogy vasmunkások azok vannak csak azt nem tudom hogy hivják aszerkezetgyártókat .Szerintem a "fabricator" lesz az általános fémszerkezetépitő/szerelő. Van a "blacksmith" az kovácsoltvasszerkezetet csinál.



Érettségi nemszámit .Azcsak akkor kell hazöldkártyalotton keresztül vándorolszbe .Bár akkor sem szükséges az érettségi bizonyitvánt ha rendelekzel 2 év igazolható szakma gyakorlattal a szakmádban.

2017. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szóval H2-B t vagy az EB-3(b) t úgy kapod meg hogyha egy kinnti cég hajlandó felvenni téged. Ha úgy döntenek hogy alkalmaznak akkor ők fogják elintézni neked a munkavállalói vizumot.
2017. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!