Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet kitörölni?

Hogy lehet kitörölni?

Figyelt kérdés

na küldtem valakinek egy üzenetet de nem vagyok az ismerőse csak átvitte ezért ugye az engedélykérési listájába. Még nem látta. Nem lehet valahogy kitörölni fontos lenne

Előre is köszi



2017. márc. 20. 20:31
 1/5 A kérdező kommentje:
vagy izé valaki tud valami facebook hackelési módszert?
2017. márc. 20. 20:34
 2/5 2*Sü ***** válasza:

Ha elküldtél egy üzenetet, akkor onnantól kezdve már nem tudod törölni.


Nem, nincs Facebook hackelési módszer. (Ha lenne, a felhasználók felének a fiókját régen feltörték volna, a többi felhasználó ennek okán önként törölné magát.)


Amit tudsz tenni, az a tanulság levonása. Előbb mérlegelni egy tett következményeit, és csak utána megtenni az adott tettet, és nem fordítva. (Nem csak a Facebookon, hanem az élet bármely területén.)

2017. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nade biztos hogy lehet ne már
2017. márc. 20. 20:48
 4/5 2*Sü ***** válasza:

Attól, hogy valamit szeretnél, attól még nem kell léteznie. Ez olyan, mintha azt mondanád, „Na de biztos, hogy lehet eszközök, gépen nélkül repülni, ne má'!”


Az privát üzenet a legtöbb informatikai rendszeren az email mintájára épül fel, ami meg a postai levél mintájára született. Ha a postán feladsz egy levelet, akkor azt már nem tudod visszahívni, interneten már csak azért sem, mert a levél azonnal megérkezik a másik postaládájába. Ugyan van nálad egy másolat, de annak a törlés semmilyen hatással nincs az úton lévő, illetve megérkezett üzenetre.


A Facebook fiókokat sem lehet csak úgy random feltörni. Ha lenne erre módszer, akkor SPAM-erek milliói törnének fel tömegesen Facebook fiókokat százmilliószámra, hogy aztán a feltört fiók tulajdonosának ismerőseit reklámokkal bombázzák. Ha csak egy ilyen módszer lenne, azonnal eljutna minden hackerhez. (Vannak nekik is fórumaik, de akár kereskednek is egy ilyen információval.) Az eredmény a Facebook azonnali bukása lenne. Ha volt is olyen hiba esetleg, amit ki lehetet játszani, azt már régen befoltozták, ha új merül fel, azonnal védekeznek ellene.


És nagyon nem ajánlom, hogy ilyennel kísérletezz. Egyrészt mert pár év szabadságvesztéshez vezethet. Másrészt rengeteg program kínál lehetőséget arra, hogy feltörd valakinek a Facebook fiókját. Ezek vagy valamiféle vírust, rosszindulatú szoftvert terjesztenek, vagy eleve úgy kezdődik az eljárás, hogy add meg az email címed és jelszavad. Te meg önként és dalolva beírod ezeket, amit a program elküld egy gyűjtőhelyre, te meg csodálkozol egy hét múlva, hogy valaki „feltörte” a Facebook fiókodat. Nem törte fel, te adtad át önként és dalolva egy szoftvernek, amiről nem tudod, hogy mit is kezd vele.

2017. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is volt már olyan, hogy véletlenül idegennek küldtem át, amit egy ismerősnek szerettem volna. Írtam neki egy üzenetet, amiben elnézést kértem a félrement üzenetért. Nem dőlt össze a világ.
2017. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!