Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hisznek annyian Istenben?

Miért hisznek annyian Istenben?

Figyelt kérdés

Én magam nem hiszek Isten létezésében, de nem is tagadom. Egyszerűen csak nem értem, hogy mi értelme hinni egy olyan dologban, amit igazából meg sem lehet határozni. Sem azt, hogy hol van, sem azt, hogy hogy néz ki, sem azt, hogy egyáltalán milyen hatással van ránk...

Ismerek embereket, akik nem vallásosak, csak hisznek egy bizonyos erőben, ami irányítja az életüket, hatással van rájuk, és úgy alakítja az eseményeket, hogy azok a lehető legjobban alakuljanak.

Viszont a vallásos emberek egy olyan Istenben hisznek, akit emberi alakban képzelnek el (Mivel saját képére teremtette az embert). A Bibliában olyan történetek vannak leírva, amiket az ember talált ki, olyan parancsolatok, amiket az ember szerint Isten is helyesnek tart. Persze ez egyáltalán nem biztos...

Régen én is hittem Istenben. De most már úgy gondolom, hogy ez a hit is csak ún. megnyugvás az emberi léleknek. Nincs valóságalapja, csak jól esik... A legjobb ok Isten létezésének megkérdőjelezésére mégis csak ez: Ha Isten olyan jóságos, amilyen pl. sok vallásban, akkor miért van mégis annyi szenvedés?



2017. márc. 24. 15:23
 1/4 anonim válasza:
Szia! Ez is olyan dolog hogy valaki hisz a démonokban és nem viccelődik vele valaki meg nem hisz benne! Mások vagyunk! Valaki azt hiszi hogyha valami sikerül pl. egy dolgozat amire nem tanult hogy az Isten csodája! de Nem vagyunk ugyanolyanok pont azért jó mert ha mindenki ugyan olyan lenne az nem lenne jó! (nem kötelező hinni benne se nem hinni) ! én is olyan iskolába járok amiben minden vasárnap menni KELL misére de a legtöbb osztálytársam nem hisz benne! Csak párgyerek.... ui.: remélem valamennyire tudtam segíteni
2017. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mert van ördög, és ebbe a világba ő uralkodik. Nekem elég az Úr kegyelme. Mert ő jóságos. Lehet nem hiszel, és én ezt tiszteletben tartom. De ha valaki a családba megbetegszik, akkor ki a reményed, az orvosok? Nekem az Úr, mert akkor csak ő tud segiteni.
2017. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


A történelem során mindig is volt az embereknek, népeknek, törzseknek és egyéb kultúráknak Isten hitük, isten képük.


A bensőnkben van elrejtve az Isten utáni vágyakozás, azaz a lelkünk hazavágyik. Vágyódik a teremtője után.


Az megint egy más kérdés, hogy nem ismerték az egy igaz élő Istent, mivel az ember elszakadt teremtőjétől. Ám a teremtő Isten mindig is tartotta a kapcsolatot a kiválasztottakkal, azaz azon igazakkal, akik az igazságot keresték és tudták, hogy a bűneik választják el őket Istentől, és képesek voltak a bűneik felismerésére és azok megbánására, megvallására.


A világban rengeteg vallás volt és van is, de csak egy az igaz.


Hogy az egy igaz Isten kijelentse magát az emberiség számára és elhozza számukra a megbocsátás és kegyelem, azaz a feltámadás és örök élet lehetőségét, ezért Jézus kinyilatkoztatta az Atyát Ön maga személyében. Azaz Isten megjelent köztünk testben. Aki nem hisz Jézusban, az nem hisz Istenben sem és nem is ismerte meg Őt.


Ő nélküle csak képzelt hamis istenképek és vallások vannak, melyek nem vezetnek sehova.


Vezetőik csak kihasználják híveiket. Természetesen van ilyen vezetés nem egy a keresztény irányzaton belül is, akik csak névlegesen keresztények mégsem ismerték meg az Élő Istent, az Atyát.


Kevesen vannak az igazak és a választottak.

2017. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért mert mindenki vágyik az igazságosságra saját maga körül, és a világban is. Senkinek nincs igazi békessége, amíg ennek legalább a reményét nem találja meg valamiben. A sok szenvedésre világi magyarázat nincs, csak vallási.

Pl. a kereszténység az emberiség bűneit jelöli meg okként, amik apáról fiúra öröklődnek.

2017. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!