Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyesen verset...

Hogyan kell helyesen verset fordítani?

Figyelt kérdés

Angolról magyarra, illetve fordítva szeretnék elkezdeni fordítani, egyenlőre csak magamnak. Miket kéne ehhez tudnom, milyen tippeitek vannak?

(Olyan dolgokra gondolok pl., hogy verslábakkal, soráthajlások mit kell ilyenkor csinálni.



2017. márc. 26. 17:35
 1/3 anonim válasza:
100%
Na én pont nem értek hozzá, de szerintem mindenképp ügyelj a szótagszámra, a vers ritmusa ne változzon, valamint a tükörfordítást kerülni kell. Szerintem a jó fordítás ott kezdődik, hogy magyarul is visszaadja azt a jelentéstartalmat, mint az eredeti, mégha ehhez meg is kell változtatni pár dolgot. Szó szerint nem lehet lefordítani, viszont ügyelni kell hogy a változás se térjen el túlzottan az eredetitől.
2017. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első jól írja. A mondanivaló és a vers hangulata a fontos.

Szimonovnak egy versét két fordításban is olvastam régebben. Az egyik, amit Darvas Iván énekel Várj reám címmel, a másiknak csak a címe volt azonos, de a tartalma egészen más volt. Egy orosz ismerősömet kérdeztem, hogy melyik a jobb. A Darvas -féle fordításról azt mondta, hogy nagyon jó, a másik viszont rosszabb, mintha szószerint fordította volna le a fordító.

2017. márc. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj be egy könyvtárba, és kölcsönözz Janus-arcú könyveket. Ezek olyan két-nyelvű könyvek, ahol a bal oldalon az eredeti szöveg, a jobb oldalon a magyar műfordítás olvasható. Nézd meg, hogyan csinálják a nagyok.
2017. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!