Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit tud a Dnipro-M MMA 250...

Bolla Péter kérdése:

Ki mit tud a Dnipro-M MMA 250 inverteres hegesztő gépekről. Használhatóság-minőség-időtállóság stb?

Figyelt kérdés

#MMA inverter #MMA Inverteres hegesztés #MMA Inverteres hegesztőgépek
2017. márc. 27. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Én semmit nem tudok róluk.
2017. márc. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy orosz gyártmányú termék elméletileg, de ismerve az orosz dolgokat, ebben kételkedem. Na mindegy, a lényeg, hogy láttam ilyen hegesztőt, mert múltkor sógoromnál voltam segíteni hegeszteni, aztán telefonba mondta, hogy ne vigyem a trafót, mert van neki egy orosz hegesztője, mondom oké, akkor nem cipelem a félmázsás cuccot.

Előhozza, csak lestem, hogy mi az. Beüzemeltem, 2,5-es elektródával kezdtem a hegesztést a zártszelvényekkel, aztán jöttek a keményebb darabok (gerendák), bázikus elektróda, 200 Amper-re fel, 4-es elektróda befog, húzom vele, egyszer lekapcsol, kb 30 cm-t varrtam még össze folyamatosan, várunk vele, újra elkezdek hegeszteni, kb 30 cm-nél járok megint, és újra lekapcsol. Ugyan ezt a munkát a 35 éves egyenirányított trafóval bázikussal folyamatosan lehet nyomatni. A kb 2 órás munka egy napba telt mire kész lettünk, de kéátségeim vannak felőle, hogy összeolvasztotta e olyan szinten az anyagot, mint az ócska trafó. Preferálom én az inverterest, mert hatalmas találmány, viszont azt mondom, hogy 50-60 000 forintig a trafó hülyére veri folyamatos munka szempontjából.

2017. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gyulalaci válasza:

Minden hegesztő gépnél inverteres vagy trafós.

Megadják, grafikonon is ábrázolják.

Pálca vastagság/darabszám/idő függvényét.

Ebből ki lehet olvasni az 1 óra alatt elhegeszthető pálcák darabszámát.

Ezt kell figyelembe venni hegesztő gép vásárlásnál.

Egyébként minden alkatrész made in kína.

Ki és hogyan tudja összeokoskodni attól függ a használhatósága.

Az Orosz inverteres dolgok nem rosszak az ár érték arányában.

A 4 es pálca meg fogja ülni a 20000 Ft-os Orosz inverter gyomrát. A 4-es pálcához legalább egy 380 voltos és 350 A-es inverter kell.

Az sem árt a komolyabbak már automatikusan tudják szabályozni a hegesztő áramot.(Induláskor nagyobb áram, majd visszaveszi, valamint a munkadarab és a pálca közötti távolság szerint változzon az áramerőség.

Lágy indítás pálca leragadás stb.

2018. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mandi847 válasza:
Egy nagyon jó felépítésű és brutál erős inverter hegesztőgépek. Nekem már második éve van meg havi gyakorisággal barkácsolgatok vele. Nekem a 260 as modell van van meg és az 5 ös pálcát is simán viszi, egyszer nem kapcsolt ki magától, ha normálisan használod akkor normálisan is működik. Jó választ!
2018. ápr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!