Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » PTE TTK programtervező informa...

PTE TTK programtervező informatikus szak vagy PTE MIK mérnökinformatikus szak? Szerintetek melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Esetleg van olyan aki a kettő közül valamelyik szakon tanul, vagy már végzett? Mik a tapasztalataitok? Hány nyelvvizsga kell a diplomához? Melyek az elhelyezkedési lehetőségek?

Illetve tudom, hogy mérnökinfón van duális képzés is, ott a munkahelyen miket kell/lehet csinálni?



2017. márc. 28. 20:36
 1/2 csatrad ***** válasza:

en mernok infon tanultam 5 evig, a dual diploma nagyon fun mert amik kozul lehet valogatni mint masoddiploma mind bufe szak.

2 nyelv vizsga kell, minden diplomahoz 1-1.

viszont a mernokinfot nem ajanlom. ott ugyanis mernokot kepeznek beloled ami azt jelenti, hogy nemcsak a szakiranyu targyakat kell elvegezned, hanem egyebb termeszettudomanyi szakokat is mint pl szakrajz, fizika, magasfoku matek, filozofia, politika, mikro es makrookonomia, algebra, autocad, mechanika, es meg sorolhatnam, ne erts felre jo sokat tudni, a mostani melomba es egyebb eletvitelembe sokat segit, de ha pontosan tudod mit akarsz, akkor jo esellyel utalni fogod ezeket a targyakat es megjobb esellyel miattuk nem fogsz vegezni.

2017. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Infós haverjaim így utólag olyan egyetemre mentek volna (saját elmondásuk szerint) ahol a programozást kiemelt szinten oktatják.

Elmondásuk szerint elég sok képzésen nincs megfelelően oktatva a programozás. (Meglátásom szerint talán a mérnökinfón kevésbé foglalkoznak vele. Ha jól tudom ott elég sok fizika meg hasonló dolog megy helyette. De persze minden egyetem függő).

2017. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!